• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Українці не довіряють політичним партіям і не проти заборонити їх рекламу, — опитування

Майже три чверті українців не довіряють політичним партіям

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва, повідомляє "ДС".

"Лише трохи менше 20% респондентів довіряють політичним партіям. Більшість, а це майже три чверті — не мають такої довіри", — заявили у Фонді.

При цьому, існують певні відмінності між респондентами різного віку. Так, молодь і старше респонденти частіше довіряють політичним партіям (23,5%), в той час як респонденти середнього віку менш схильні довіряти партіям (близько 16%). За партійними симпатіями також спостерігаються певні відмінності. Виборці "Слуги народу" і "Батьківщини" частіше довіряють політичним партіям (близько третини). Менше довіряють політичним партіям ті люди, які в цілому і не планують ходити на вибори: тільки 5%.

Основні причини недовіри до політичних партій: невиконання передвиборних обіцянок (56%), корумпованість партій (41%) і залежність від олігархів (31%). Молоді респонденти частіше говорять про проблеми корупції в партійному житті та залежність від олігархів. При цьому респонденти практично не говорять про проблеми доступності політичних партій, їх несистемної діяльності та брак чіткої структури партії й прийняття рішень.

При цьому відносна більшість респондентів (41%) вважають, що політичну рекламу потрібно заборонити повністю. 27% респондентів вважають, що слід дозволити її тільки під час виборів. Ще 12,5% вважають, що політичну рекламу можна дозволити тільки в період між виборами. Лише 14% вважають, що вона має бути дозволена в цілому.

Опитування на тему "Політичні партії очима виборців: як створити передумови ефективного представництва" проведено Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 1 по 7 червня 2021 року. Всього було проведено 2 003 інтерв'ю. Опитування проводилося методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua