• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Українці розповіли, коли мають відбутися вибори в ОРДЛО

60% українців вважають, що для виборів на окупованих територіях Донецької і Луганської областей повинні бути виведені російські війська

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані опитування Центру Разумкова, передає "ДС".

У респондентів запитували, яка їхня позиція щодо проведення місцевих виборів на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Більшість опитаних (60%) вважають, що спочатку має відбутися вивід із цих територій російських військових, обеззброєння бойовиків і встановлення контролю України над своїм кордоном із Росією, а вже потім повинні проводитися вибори.

13% дотримуються думки, що спочатку на цих територіях мають відбутися вибори.

Вважають, що спочатку має відбутися виведення російських військових, обеззброєння бойовиків і встановлення контролю України над кордоном, а потім ˗ вибори, більшість респондентів у Західному (83%), Центральному (64%) і Південному (56%) регіонах і відносна більшість — у східному (35%, при 26% тих, хто дотримується протилежної точки зору).

Дотримуються думки, що спочатку виведення військ, більшість україномовних респондентів (спілкуються вдома українською мовою ˗ 69%), і відносна більшість російськомовних (45%, при 16% тих, хто дотримується протилежної точки зору).

За те, щоби вибори проводити тільки після виведення російських військових, виступає більшість виборців партії "Європейська солідарність" (80,5%), ВО "Батьківщина" (71,5%), партії "Слуга народу" (62%).

Серед представників електорату партії "Опозиційна платформа — За життя" 32% виступають за те, щоб спочатку проводити вибори. Протилежну точку зору підтримують лише 21% виборців цієї партії, хоча більше серед них тих, хто не визначився з цього питання (41%).

Дослідження проводили з 29 липня по 4 серпня, було опитано 2019 респондентів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua