• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

Українці завалили зверненнями мовного омбудсмена: скаржаться на вивіски, рекламу і на російськомовного главу ОСББ

Реклама на dsnews.ua

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь заявив, що за два дні українці подали близько сотні звернень щодо порушень закону

Про це він розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

Нагадаємо, 16 січня вся сфера обслуговування в Україні перейшла на українську мову відповідно до Закону про державну мову.

"За ці кілька днів до нас надійшло вже близько сотні звернень, частину з них ми будемо оформляти як скарги і вживати заходів державного контролю. Переважно вони стосуються в тому числі контенту окремих інтернет-сайтів, реклами, вивісок. Була скарга, що хтось із керівництва ОСББ не хоче спілкуватися з жителями конкретного будинку. З кожним випадком ми будемо розбиратися і з'ясовувати, відправляти свої рекомендації. А зі злісними порушниками ми будемо діяти рішуче", — сказав Кремінь.

Кремінь розповів, як ставиться до конфліктів, які супроводжували набуття законом чинності.

"Це не більше ніж емоції. Можливо, це витівки "п'ятої колони", можливо, комусь ще би хотілося, щоб в Україні діяло інше законодавство. Закону півтора роки, було багато емоцій і під час його реєстрації, і під час обговорення, і коли він набув чинності. Це такі речі, які ми сприймаємо як неминучі. Те, що сфера обслуговування також буде в контексті мовного законодавства, — це нормально, це найбільша сфера, де траплялося найбільше порушень. Тепер кожен громадянин має право отримувати інформацію українською мовою. І мене ображає, коли громадяни України саботують виконання мовного закону, коли деякі з "політичних туристів" знаходять тисячу і один спосіб обійти закон. Це неприйнятно, нецивілізовано і по-хамськи", — сказав він.

    Реклама на dsnews.ua