• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Україні доведеться запроваджувати обмеження для нещеплених проти COVID-19, — Радуцький

Україна згодом буде вимушена запроваджувати обмеження для невакцинованих проти COVID-19 громадян, як це вже роблять у низці країн

Михайло Радуцький
Михайло Радуцький / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова парламентського комітету з питань здоровʼя нації Михайло Радуцький (фракція "Слуга народу"), передає "ДС".

"МОЗ вже анонсував, що у випадку погіршення епідеміологічної ситуації працювати будуть школи, де вакциновано не менш ніж 80% вчителів (на даний час щеплена лише половина педагогів від загальної кількості). На мою думку, аналогічні обмеження логічно запровадити для транспортників, підприємств громадського харчування та комерційних або комунальних структур, співробітники яких безпосередньо контактують з населенням. Хворий водій маршрутки інфікує аж ніяк не менше людей, ніж вчитель", — написав він у Facebook.

Радуцький додав, що про обовʼязкову вакцинацію наразі не йдеться.

"Ми в Україні не говоримо про обовʼязкову вакцинацію, ніхто не має права змушувати людину вакцинуватись. Але цілком справедливо вимагати, щоб роботу, яка передбачає контакт з великою кількістю людей, виконували вакциновані співробітники", — зазначив він.

Нардеп додав, що ще місяць тому в Україні був дефіцит препаратів для щеплення.

"Але на позаминулому тижні ми отримали більше 2 млн. вакцин, на минулому тижні більше 2.5 млн. Вакцинація відкрита для всіх охочих. Підприємствам пропонуємо подавати заявку, замовляти мобільну бригаду і вакцинувати співробітників просто на робочому місці. Тому тепер кожен вирішує сам – дозвілля і повноцінна робота або вимушені обмеження на час чергової хвилі коронавірусу", — каже Михайло Радуцький.

Як писала "ДС", Кабінет міністрів опублікував постанову зі змінами обмежень адаптивного карантину, які стосуються вакцинації в навчальних закладах.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua