• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Українська COVID-вакцина повинна бути розроблена до кінця року, — НАН

Українські вчені планують завершити розробку вітчизняної вакцини від коронавірусу до кінця року

Вакцина
Вакцина
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив директор Інституту біології клітини НАН України академік Андрій Сибірний, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу НАН.

Для створення білкової вакцини від коронавірусу українські вчені використовують дріжджі, за схожим принципом працюють і зарубіжні вакцини.

"Такі вакцини, від Новавакс, вона теж білкова вакцина. Це так само білок коронавірусу, але синтезується він не в дріжджах, а в клітинах комах", — розповів Сибірний.

За його словами, зараз учені вже пройшли початкові етапи у створенні вакцини. Розробити вакцину від коронавірусу планують до кінця цього року, але після цього її потрібно буде ще випробувати. Вірусні білки мають перевірити на лабораторних тваринах — трасгенних мишей будуть заражати вірусом і вводити їм вакцину. При цьому поки невідомо, чи можна такі дослідження буде провести в Україні.

"Ось цей останній етап роботи напевно доведеться робити з нашими колегами в Польщі. Так ми попередньо домовилися. Я би хотів, щоб це була повністю українська вакцина, але так виходить, що це буде міжнародне співробітництво", — додав Сибірний.

Крім цього львівські вчені також планують створити вакцину у вигляді таблетки.

"Розробка вакцини в таблетці — це ідея для наступного проєкту. Зараз Інститут біології клітини НАН України працює над трьома проєктами: розробкою вакцини від COVID-19, створенням нового антибіотика широкого спектру дії і розробкою біосенсорів", — повідомили в НАН.

Нагадаємо, раніше глава МОЗ Максим Степанов заявив, що Україна повинна почати виробництво своєї вакцини.

При цьому "слуга" Радуцький сказав, що розробка української вакцини проти коронавірусу — на нульовому етапі, але при цьому вже три фармацевтичні компанії в країні готові отримати рецептуру з дозволом і приступити до виробництва.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua