• USD 40.4
  • EUR 44
  • GBP 51.7
Спецпроєкти

Українських учнів навчатимуть прав дитини згідно з Європейською соціальною хартією

З метою розвитку обізнаності учнів українських шкіл про права та свободи людини Асоціація інноваційної та цифрової освіти за підтримки Ради Європи в межах проєкту "Посилення соціального захисту в Україні" та Офісу Омбудсмана України розпочинає масштабний проєкт навчання українських учнів правам дитини згідно з Європейською соціальною хартією (ЄСХ)

Реклама на dsnews.ua

Проєкт реалізують за підтримки Офісу Омбудсмана України та Ради Європи. На його меті — формування у здобувачів освіти обізнаності у своїх соціальних правах, закріплених в ЄСХ, формування первинних навичок захисту своїх прав та залучення до правозахисної діяльності, спрямованої на імплементацію європейських соціальних стандартів в України.

Задля цього фахівцями Асоціації інноваційної та цифрової освіти для учнів 5-11 класів розроблено спеціальний навчальний урок, який отримав офіційний гриф Міністерства освіти і науки України для можливості викладання у закладах освіти, а для вчителів, що проводитимуть цей урок, розроблено курс підвищення кваліфікації, за проходження якого освітяни отримають 0,5 кредиту ЄКТС. Урок, що триватиме 1 академічну годину, вже почали впроваджувати в школах з квітня 2024 року. Гасло проєкту: "Українці знатимуть свої права зі школи".

Кожне заняття має інформаційну та практичну складову. До теми дібрані практичні завдання, які забезпечують особистісне включення кожного здобувача освіти темою: презентації теоретичного матеріалу, вирішення практичних задач, аналіз ситуацій, тематичні творчі завдання, рольові ігри тощо. Це дасть змогу краще засвоїти матеріал та сформувати відповідні вміння та навички користуватися своїми соціальними правами, використовувати національні та європейські механізми забезпечення своїх прав; об'єктивно аналізувати та критично оцінювати зміни в законодавстві України; розглядати та обмірковувати свої цінності, грамотно розставляти пріоритети в навчанні, кар’єрі та особистому житті. В межах уроку підійматимуться такі теми: соціальні права дитини, соціальні права сімей, право на освіту, трудові права дітей, права дітей з вразливих категорій.

"Лише знаючи свої права, можна запобігти їх порушенню і боротися за їх дотримання, а тому реалізація такого проєкту є вкрай важливою для кожного українця, особливо для молодого покоління. Проєкт відкриє нові можливості для розвитку обізнаності учнів про свої права та свободи", – зазначив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

За словами голови Офісу Ради Європи в Україні Мачея Янчака, цей проєкт охопить усі регіони України. Вже у найближчий час навчання пройдуть 10 000 учнів та 3 000 учителів.

Курс підвищення кваліфікації для освітян "Основні права та принципи "Європейської соціальної хартії" у мультимедійному форматі SCORM можуть пройти не лише освітяни, а і всі охочі безплатно за посиланням.

    Реклама на dsnews.ua