• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Український фільм отримав нагороду Каннського кінофестивалю

Український режисер Сергій Лозниця отримав спеціальний приз журі премії "Золоте око" на Каннському кінофестивалі за його документальний фільм "Бабин Яр. Контекст" про вбивства євреїв нацистами в Києві в часи Другої світової війни

Сергій Лозниця
Сергій Лозниця
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Радіо Свобода, передає "ДС".

"Це мій третій приз у Каннах, і я дуже радий! Мені здається, що ця нагорода має переконати тих, хто ставиться до моєї стрічки з пересторогою, що треба все ж її подивитися, а вже потім робити висновки. Я дуже сподіваюся, що в Україні буде вдумлива дискусія щодо тем, які порушує цей фільм. Тому ще раз закликаю: не треба клеїти ярлики, спочатку – подивіться мій фільм!", — сказав Лозниця.

Прем’єра документального фільму "Бабин Яр. Контекст" відбулася на Каннському кінофестивалі 11 липня поза основним конкурсом, у програмі спеціального показу.

Зазначимо, "Золоте око" – це престижна нагорода, яка надається по суті найкращому документальному фільмові, представленому на кінофестивалі. Цей приз існує з 2015 року, його ініціювала Громадянська спільнота мультимедійних авторів на чолі з Жулі Бертучеллі, а Каннський кінофестиваль надає їй підтримку.

Нагадаємо, в програму 74-го Міжнародного Каннського кінофестивалю увійшли два українські фільми.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua