• USD 27.8
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Українці занадто легковажно ставляться до протиепідемічним правилам, - Степанов

Реклама на dsnews.ua
У підвищення рівня інфікування коронавірусом, яке спостерігається вже кілька днів, є просте пояснення - "наше суспільство досить легковажно поставився до рекомендацій Моз, а пом'якшення карантинних заходів сприйняло як повну їх скасування"

Про це йдеться у повідомленні міністра охорони здоров'я Максима Степанова в Facebook, передає "ДС".

"Я хочу підкреслити: влада обрала стратегію адаптивного карантину для поступового виходу з коронавирусного кризи. Однак карантин до цих пір діє. Важливо не плутати поняття пом'якшення і скасування, адже загроза COVID-19 така ж велика, як і раніше", - підкреслив глава відомства.

Степанов зазначив, що збільшення випадків захворювання фіксують і в інших країнах - Німеччині, Китаї, Південній Кореї, Бразилії, Індії.

"В Україні останні тижні, спостерігалася позитивна динаміка захворюваності. Але останні дані і легковажне ставлення до власної безпеки громадян - тривожні. Я розумію, як всі втомилися від карантину; хочеться як можна швидше повернутися до повноцінного життя, але у нас немає вибору. Війна з вірусом поки не виграна. І тільки своєю поведінкою і дотриманням правил безпеки ми можемо мінімізувати активність його поширення", - упевнений міністр.

Степанов звернувся "до кожного громадянина України" з проханням дотримуватися всі протиепідемічні правила.

"Користуйтеся масками, антисептиками та дотримуйтесь соціальну дистанцію! Не нехтуйте правилами та засобами індивідуального захисту, адже від цього залежить не тільки ваше життя, але і тих людей, хто з вами поруч! Здоров'я - це, в першу чергу, про самосвідомості і відповідальності. Міністерство несе відповідальність за створення заходів превенції та реалізацію лікування, інші органи виконавчої влади через контроль за дотриманням карантинних заходів, місцева влада - за створення умов для дотримання карантину. Але все це не буде працювати, якщо ви не візьмете на себе відповідальність за власне життя і продовжите легковажне ставлення до себе і близьким", - констатує глава Моз.

    Реклама на dsnews.ua