• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Українці дивляться відео за 38 годин на тиждень — дослідження

Реклама на dsnews.ua
Компанія Ericsson представила в Україні результати свого щорічного дослідження ConsumerLabTV&Media («Телебачення та медіа»)

Наша країна вперше стала учасницею проекту, однією з 20 в нинішньому році поряд з США, Бразилією, Норвегією, Канадою, Китаїв, Францією, Великобританією та іншими, повідомили "ДС" в прес-службі ConsumerLabTV&Media.

Вивчаючи дані по нашій країні, варто пам'ятати, що учасник дослідження - це не зовсім середньостатистичний українець. Проект привернув аудиторію з міст з населенням 160 тис. і більше (у нас в країні 100-тисячників, за даними Вікіпедії, близько 50 штук з урахуванням окупованих територій, а 160 тис. - і того менше) і з широкосмуговим доступом до інтернету (серед українців доступ в Мережу мають близько 60%, і не факт, що всі вони користуються саме швидкісним інтернетом). Тим не менш, українські дані ConsumerLabTV&Media 2015 дозволяють зрозуміти, в якому напрямку рухається найактивніший споживач - молодий, технічно просунутий житель середніх і великих міст.

ИсследованиеConsumerLabTV&Media 2015 показало наступні світові тренди (дані наведені саме за світовою статистикою), які простежуються в Україні:

• зростання популярності потокового відео за запитом (video-on-demand), його дивиться близько 50% респондентів;

• незважаючи на це - як і раніше високі позиції традиційного, лінійного телебачення (коли те, що ви дивитеся, визначається програма телепередач, а не вашим вибором всього доступного на каналі контенту), 82% аудиторії старше 60 років дивиться його щодня, серед молодшої аудиторії таких 60%;

• молоде покоління (15-34 роки) для перегляду відео воліє використовувати екран мобільного пристрою через них вони проводять приблизно 53% з усього часу, витраченого на відео;

• перегляд відео цілими плейлистами або серіалів - по кілька серій поспіль (англ. термін bingeing) - став невід'ємною частиною тих, хто дивиться відео;

• незважаючи на доступність великої кількості контенту в стандартному телебаченні, так і в інтернеті, значна частина аудиторії продовжує скаржитися на те, що відчуває проблеми з пошуком цікавого відео, рекомендаційні сервіси розвиваються, але вони ще або недостатньо "розумні", або не занадто персоніфіковано, на думку респондентів.

В учасників дослідження в Україні середня кількість годин, проведених за переглядом відео, склало 38 годин на тиждень. Якщо вдуматися, то це майже робочий тиждень українця! Найбільш активні споживачі відео - молоді люди, які дивляться контент з мобільних пристроїв та вранці, щойно прокинувшись, і ввечері перед сном (так робить 7 з 10 підлітків), і протягом дня вдома і в навчальному закладі. В цілому, вечірній час продовжує бути найбільш популярним часом перегляду. За даними представників компанії Megogo (які також були присутні на презентації результатів дослідження і доповнювали його своїми дані), вечірній прайм-тайм для сервісів перегляду відео за запитом - з 8 до 11 в будні, у вихідні - це час більше приблизно у півтора рази, і його розподіл - дещо інше. Так, вдень-це скоріше всього буде якесь фонове відео, дитячий контент, увечері - серіали і фільми. У таких сервісів є ще й так званий пізній прайм, його пік припадає на 11-11.30 вечора, коли люди дивляться відео з планшетів і смартфонів вже в ліжку.

Зростає популярність контенту, створеного користувачами, особливо навчального відео (45%) і відеозаписів проходження комп'ютерних ігор (13%). За цією справою користувачі проводять приблизно 125 хвилин на тиждень.

Відмовитися від такого пристрою, як телевізор протягом найближчих 2 років готові 12% респондентів з України, що вказує на те, що поширений серед інтернет-користувачів міф, що телевізор дивляться тільки старики, не має під собою підстави. Цікаво, що серед усіх опитаних українців близько 33% вказали, що у них в домогосподарстві є "розумний" телевізор (тобто SmartTV). Це дуже високий показник, який нагадує про те, що у вибірку потрапила досить просунута технічно аудиторія.

Цікаво, що згідно з дослідженням, глибоко "піратської" країні, як Україна, неліцензійні джерела займають лише третє місце. На першому - Youtube з великим відривом, на другому - Megogo. Це пов'язано як з популярністю самих сервісів, так і з особливостями деяких платформ, з яких споживається відео. Зокрема, тільки звичайний комп'ютер і Android-пристрої роблять піратський контент (ті ж торрент-трекери, наприклад) доступним. На SmartTV-платформах і на iOS дивитися відео з піратського джерела проблематично. При цьому найбільш активними споживачами "піратства" є представники молодшого покоління.

Найбільше готова витрачатися на відео аудиторія у віці 16-24 роки (більш 400 гривень щомісяця). Бюджет аудиторії у віці 25-34 і 35-44 в середньому становить 250 гривень, а більш старша аудиторія готова витрачати на цей вид контенту менше 200 гривень. Під витратами на відео мається на увазі не тільки вартість доступу до сервісів і контенту, але і походи в кінотеатр.

Для 60% користувачів перерва на рекламу може стати причиною відмови від перегляду відео. Тут досить легко уявити собі людини, яка, сидячи за пультом перед телевізором, миттєво перемикає канал під час трансляції рекламного ролика, в той час як в інтернеті це поведінка здається менш типовим.

У світовому дослідженні взяли участь більше 20 тис. учасників з 20 країн у віці 20-59 років і понад 2,5 тис. - у віці 60-69 років. Вибірка вважається репрезентативною для 680 млн осіб. Дослідженню TV&Media вже шість років, а ConsumerLab проводяться на різні тематики вже 20 років.

Читайте також:

    Реклама на dsnews.ua