• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Українці знову інвестують у сучасне мистецтво

Реклама на dsnews.ua
29 листопада у ЦСМ "М17" відбулися аукціонні торги робіт класичного, андерграундного і сучасного мистецтва CLASSIC UNDERGROUND CONTEMPORARY, які продемонстрували свіжі тренди на українському арт-ринку

А саме - великий інтерес колекціонерів до українського андерграундному і сучасному мистецтву, низький попит на класичних радянських авторів, повідомили "ДС" в прес-службі АТ "Золотий Перетин".

Підвищеною увагою шанувальників арту на торгах користувалася робота "Т. Г. Шевченка" Алли Горської - при старті в $1500 картина пішла за $3960, творіння Віктора Зарецького "В автобусі" - стартуючи з $2000 її купили за $3300, а також картина Ігоря Григор'єва "Принципове питання" - продали за $1760 при початковій вартості $500, перевищивши верхній естімейт на $260. Також на торгах пішли з молотка твори Зої Лерман, Ернеста Коткова, Станіслава Сичова, Юрія Щербатенко, Федора Тетянича.

У блоці сучасного мистецтва активними ставками виділилися: Михайло Деяк, роботу якого купили за $6050 (старт - $2500), Віктор Трубчанінов - робота "Ритми розуму" продана за $8800 (старт - $5000), Роман Мінін та його "Алфавіт" (пішла за $3575 при старті в $2500), Романа Жука (робота куплена за $5500). Знайшли своїх покупців картини Матвія Вайсберга, Олега Тістола, Павла Макова, Сергія Базылева, Влади Ралко і інших сучасних художників.

"Радянська класика, включаючи роботу Миколи Глущенка, виявилася незатребуваною на цей раз. Втім, подібну тенденцію ми спостерігали восени минулого року - різкий інтерес до андерграунду і сучасного арту, і дуже мляве увагу до класиків. Це говорить лише про циклічності ринку, формуванні певних усталених трендів на ньому. Повторення свідчать про стабільні процесах на арт-ринку, що здорово. Впевнений, класичне мистецтва проявить себе на весняних торгах, як це зазвичай і відбувається", - підкреслює співвласник аукціонного дому "Золотий Перетин" Михайло Василенко, організатори торгів.

Загальна кількість представлених лотів - 114 робіт. В ході аукціону проданий 41% лотів. З постаукционными продажами результати - на рівні 53%.

Довідка про АД "Золотий Перетин". Аукціонний Дім "Золотий Перетин", заснований в 2004 році, регулярно проводить аукціони та виставки-продажі творів живопису і графіки, російської ікони.

Основні напрямки діяльності компанії - класичний живопис XIX-XX ст., мистецтво альтернативних течій (авангард, нонконформізм, андеграунд), сучасне "актуальне" мистецтво, предметний дизайн і фотографія, а також російська православна ікона. Всі твори мистецтва надходять на аукціон з найрізноманітніших приватних колекцій і галерей СНД та країн Європи.

    Реклама на dsnews.ua