• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Українці стали менше хворіти на туберкульоз

Реклама на dsnews.ua
Рівні захворюваності туберкульозом в Україні в останні роки знижуються

Про це заявила завідувачка Центру контролю за соціально небезпечними хворобами Центру громадського здоров'я України Яна Терлеева, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"За даними центру медичної статистики Моз, за 6 місяців 2018 року в Україні на активний туберкульоз захворіло 13 817 осіб. Це - нові випадки та рецидиви. Рівень захворюваності на туберкульоз становить 32,6 на сто тисяч населення. Рівень захворюваності в цілому знизився на 11,2% порівняно з аналогічним періодом попереднього року. Така тенденція зберігається останні роки. Однак значною проблемою є недовиявлення туберкульозу як у всьому світі, так і в Україні. За даними ВООЗ, у середньому кожен п'ятий випадок активного туберкульозу в Україні не визначається", - зазначила Терлеева.

За її словами, хворий небезпечний для соціуму до того моменту, поки він не отримує лікування.

"Небезпечними є бактеріовиділювачі. Таких - кожен другий випадок серед хворих на туберкульоз. Але ще небезпечніше для оточуючих мультирезистентні форми туберкульозу, коли є стійкість до декількох протитуберкульозних ліків. На жаль, таких в Україні - 4-5-й новий випадок і кожен другий випадок серед повторних випадків", - підкреслила експерт.

    Реклама на dsnews.ua