• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Українці погодилися на "локдаун нового року", — опитування "Рейтингу"

Реклама на dsnews.ua

Більша частина населення виступає проти як "карантину вихідного дня", так і проти повного локдауну, проте підтримує введення локдауну на новорічні свята

Про це свідчать дані моніторингу суспільних настроїв, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг", інформує "ДС".

Як заявили в "Рейтингу", протягом останніх двох тижнів рівень підтримки "карантину вихідного дня" зменшився з 49 до 44% (кількість противників зросла з 49 до 54%). Тільки 34% очікують, що в результаті його запровадження поширення коронавирусу зменшиться, зате 64% — не згодні з цим.

При цьому підтримка впровадження "жорсткого карантину" (локдауну) виросла з 36 до 42% (кількість противників зменшилася з 61 до 55%).

"Аналогічно, зросла кількість респондентів (з 55 до 58%), які вважають, що поширення коронавирусу в результаті локдауну зменшиться. При цьому, 58% підтримують введення локдауну на новорічні свята (40% — проти цього)", — повідомляє "Рейтинг".

Опитування було проведено 28-30 листопада серед населення України у віці від 18 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing -Телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше 2,0%.

Як писала "ДС", 29 листопада глава парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що ймовірність введення жорсткого карантину в Україні становить 90%. При цьому Кабмін розглядає так званий "інтелектуальний локдаун". На наступний день, 30 листопада, в ЗМІ з'явилася інформація, що в Кабінеті міністрів підтримали рішення про введення жорсткого карантину в період з 23 грудня по 15 січня. У той же час в Офісі президента запевнили, що точної дати введення локдауна ще немає.

    Реклама на dsnews.ua