• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Україна готова до другої хвилі коронавірусу, — Разумков

Реклама на dsnews.ua

Україна технічно готова до другої хвилі коронавірусної інфекції, але необхідно берегти медичний персонал

Про це заявив спікер Верховної Ради Дмитро Разумков в інтерв'ю "Укрінформу", передає "ДС".

"З медичної точки зору ми більш-менш готові, технічно також готові. Це не весна... Якщо говорити про ліжкомісця для людей, які захворіли на COVID-19 чи у яких є підозра на інфікування, їх поки досить, вистачає в резерві, і держава буде їх ще збільшувати. Але важливо, щоб вистачало медиків і щоб вони змогли захистити своє здоров'я", — пояснив Разумков.

Як повідомляла "ДС", глава Рахункової палати Валерій Пацкан заявив, що 25 млрд грн з Фонду по боротьбі з коронавірусом пішли на будівництво доріг і амбулаторій, соціальні виплати населенню, доплати медикам і правоохоронцям, а ось апарати ШВЛ з фонду не закуповувалися. Станом на 27 жовтня, на закупівлю апаратів штучної вентиляції легенів витрачено 21 млн грн (виділено 100 млн грн).

З 66 млрд грн COVID-фонду вже витрачено 34,1 млрд грн (52%). На будівництво і ремонт доріг використано 16,3 млрд грн (47%) з виділених 35 млрд грн. На державну підтримку сфери культури, туризму і креативних індустрій передбачено 1 млрд грн.

Нардеп від "Слуги народу" Ірина Верещук заявила, що половина Фонду на боротьбу з коронавірусом витрачена на будівництво доріг, оскільки не було впевненості, що Міністерство охорони здоров'я зможе ефективно і в повному обсязі освоїти кошти.

1 листопада міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що стрімке зростання кількості хворих на коронавірус може привести до швидкого заповнення ліжкового фонду і до необхідності вибору, яких пацієнтів прийматимуть на лікування, а яких — ні.

За останню добу, 31 жовтня, підтвердили 7 959 нових випадків зараження коронавірусом. З початку пандемії захворіли 395 440 осіб. Померли від коронавірусу 7 306 осіб, з яких 110 — за минулу добу.

    Реклама на dsnews.ua