• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Україна купила більше 6,5 млн тестів на антиген COVID-19

Міністерство охорони здоров'я закупило понад 6,5 млн тестів на антиген коронавірусу SARS-CoV-2

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив заступник міністра охорони здоровʼя-головний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Понад 6,5 млн експрес-тестів для визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 придбано за бюджетні кошти Міністерством охорони здоров’я", — сказав Ляшко.

За його словами, 4 312 775 експрес-тестів вже поставлені в регіони в комунальні заклади охорони здоровʼя, де проводять попередню діагностику COVID-19. Крім того, очікується поставка в регіони 1 873 675 експрес-тестів для закладів охорони здоровʼя незалежно від форми власності і для фізичних осіб-підприємців, які отримали ліцензію на право провадження господарської діяльності з медичної практики, мають контракти з Національною службою здоровʼя за програмою медичних гарантій і проводять діагностику COVID-19.

Частина цих тестів буде розподілена між закладами охорони здоровʼя, незалежно від форми власності, на території регіонів, де встановлено червоний рівень епідемічної небезпеки, і установами охорони здоровʼя, підпорядкованими МОЗ.

Ляшко зазначив, що найближчим часом очікується поставка закуплених 358 625 експрес-тестів для пунктів тестування на КПВВ на лінії розмежування на Донбасі і адмінкордоні з окупованим Кримом.

Як повідомляла "ДС", в США розробили новий тест на визначення коронавірусу, який на клітинному рівні виявляє захворювання навіть за відсутності антитіл в організмі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua