• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Україна має врахувати досвід Євросоюзу щодо оподаткування тютюнових виробів, — гендиректор Філіп Морріс

У питанні оподаткування тютюнових виробів Україна має враховувати європейський досвід, тобто запровадити різні ставки акцизу для різних видів тютюнової продукції

Реклама на dsnews.ua

Про це в інтерв’ю NV заявив генеральний директор "Філіп Морріс Україна" Максим Барабаш, передає "ДС".

"Практика Євросоюзу передбачає, що різні нікотиновмісні продукти оподатковують за різними ставками, зокрема, сигарети, тютюнові вироби для електричного нагрівання, електронні сигарети, паучі. Якщо ухвалювати норму про прив’язку до євро, то слід врахувати весь європейський досвід", — впевнений Максим Барабаш. 

За його словами, при при’язці акцизів до євро в Україні важливо, щоб курс був передбачуваним. Наприклад, в Євросоюзі для тих країн, де євро не використовують як національну валюту, курс перераховують щороку на 1 жовтня року, що передує року підвищення податків. 

СЕО "Філіп Морріс Україна" зазначив, що у випадку прогнозованої МВФ девальвації гривні прив’язка акцизів до євро може призвести до подорожчання сигарет наступного року на 28 гривень. 

"Ми розуміємо, для чого це робиться – для наповнення бюджету. Але важливо, щоб паралельно із цим процесом відбувалася ефективна боротьба з нелегальним ринком" — сказав генеральний директор "Філіп Морріс Україна" Максим Барабаш.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua