• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Україна має заплатити більше 120 тисяч євро за "скіфське золото"

Україна має виплатити музею Аллард Пірсон в Амстердамі понад 122 тисяч євро за зберігання колекції "скіфського золота" якщо суд Амстердама винесе рішення на користь Києва

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили в Міністерстві юстиції України, передає "ДС" з посиланням на УНН.

Так, 14 грудня 2016 року Окружним судом міста Амстердам було прийнято рішення, згідно з яким музейна колекція "Крим. Золотий острів у Чорному морі" підлягала поверненню на територію України. Музей вимагав компенсацію витрат на зберігання експонатів в 304 038,24 євро і відсотки від них. Вимоги були задоволені частково — 111 689,08 євро і відсотки від них (2% річних).

З огляду на те, що 16 січня 2017 року представниками Кримських музеїв був ініційований апеляційний перегляд згаданого рішення, воно не вступило в законну силу до винесення рішення апеляційним судом, зазначили у відомстві.

"Як було повідомлено юридичним радником України фірмою "Bergh Stoop & Sanders N.V.", з огляду на те, що у своїй заяві Музей не зазначив, що 304 038,24 євро є компенсацією витрат, понесених за конкретний проміжок часу, а також те, що рішення суду у цій частині не буде оскаржене Музеєм, воно є остаточним та обов'язковим після винесення рішення Апеляційним судом міста Амстердам", — повідомили в Мінʼюсті.

У відомстві зазначили, що сума витрат на зберігання цінностей в разі винесення рішення на користь України складе 122 717,24 євро (з розрахунку 2% річних, що на 15.09.2021 складає 11 028,16 євро і 111 689,08 євро) ", — відзначили в міністерстві.

Нагадаємо, конфлікт навколо експонатів кримських музеїв виник після анексії Криму Російською Федерацією. Саме в цей час експонати знаходилися на виставці в Амстердамі.

Після завершення виставки нідерландська сторона, незважаючи на надані раніше гарантії, заявила про неможливість повернення кримських експонатів Національного музею історії України, який був визначений їх зберігачем відповідним рішенням Міністерства культури, мотивуючи відмову можливими претензіями з боку кримських музеїв.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua