• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Україна може отримати вакцину Novavax пізніше, ніж пообіцяв Степанов: у чому причина

Американська компанія Novavax відклала графік нарощування виробництва вакцини проти COVID-19 і заявила, що не очікує отримати дозвіл на використання препарату в США, Великій Британії і Європі до третього кварталу 2021 року

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві компанії, передає "ДС" із посиланням на Reuters.

Novavax сподівається подати документи на дозвіл на використання вакцини в США і Європі лише в третьому кварталі 2021 року.

"Відкладення подачі нормативних документів на третій квартал (з другого) і відтермінування виходу на повну потужність до четвертого кварталу (з третього) означають затримки з попередніми термінами та у рості", – сказав Келечі Чикер, аналітик з акцій Jefferies.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповідав, що Україна очікує перших поставок вакцини Novavax в обсязі 4 млн доз уже в липні-серпні. Всього МОЗ домовилося про 15 млн одиниць вакцини.

Але чи встигне Novavax до цього часу отримати дозвіл на застосування препарату, невідомо.

Компанія також заявила, що не очікує досягти своєї мети виробництва 150 мільйонів доз в місяць до четвертого кварталу 2021 року. Раніше цієї цифри планували досягти вже у третьому кварталі.

Як повідомляла "ДС", Україна до 20 травня повинна отримати близько 500 тисяч доз вакцини від коронавірусу американської компанії Pfizer.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua