• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Україна перейшла на зимовий час

Сьогодні вночі Україна перейшла на зимовий час, перевівши стрілки годинника на годину назад. Це може статися останній раз

Реклама на dsnews.ua

Ще з 1981 року Україна двічі на рік змінює час. В кінці березня переходить на літній, а в кінці жовтня — на зимовий. Але на цей раз зимовий час може стати незмінним, передає "ДС" з посиланням на BBC.

Руслан Стефанчук, ставши новим головою Верховної Ради, згадав про свою ідею скасувати переведення годинників і залишитися жити по зимовому. Минулого року він подавав такий законопроєкт і він був прийнятий у першому читанні.

Це сталося на початку березня, за кілька тижнів до переходу на літній час. Ідея Стефанчука провалилася, а сам законопроєкт повернули на доопрацювання і повторне друге читання.

Судячи з настрою спікера, Рада до нього скоро повернеться.

"Я думаю, що після того, як Україна перейде на зимовий час, ця дискусія знову повинна бути піднята", — сказав Стефанчук на брифінгу кілька днів тому.

Традицію переводити годинник в Європі ввели після Першої світової війни. Метою була економія електроенергії.

Переведення годинників створює багато незручностей залізничникам і авіадиспетчерам, які повинні постійно двічі на рік змінювати розклад рейсів.

Але головне, каже Стефанчук — це вплив цієї традиції на біологічні ритми і здоров'я українців. Свого часу про це говорила і колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун, а також різні дослідження.

"Після переведення годинникових стрілок у громадян погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних захворювань", — писав Стефанчук у пояснювальній записці до свого законопроєкту.

ЄС теж з 2019 року скасував обов'язкове для всіх країн переведення часу. Єврокомісія досі погоджує всі питання, пов'язані з потенційними економічними збитками. Але вже в цьому жовтні країни ЄС, які підтримали нове рішення, переведуть годинник в останній раз.

На практику ЄС посилається і Руслан Стефанчук, а ще раніше влада України говорила про намір узгодити цю практику з союзом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua