• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Україна в "жовтій зоні" епідеміологічної небезпеки: які діятимуть обмеження

З 23 вересня по всій території України запроваджено "жовтий" рівень епідемічної небезпеки через поширення коронавірусної інфекції (COVID-19). Таким чином, карантинні обмеження в країні стали жорсткіші. 

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Відповідне рішення Державна комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалила 21 вересня, інформує "ДС".

В умовах "жовтої зони" на всій території країни забороняється:

  • проведення масових заходів за участю більш як 1 особи на 4 кв. м площі будівлі або території;
  • заповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць;
  • заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше ніж 1 особа на 10 кв. м.

У "жовтій зоні" відсутні обмеження у роботі громадського транспорту і не передбачається робота закладів за часом.

Крім того, слід обовʼязково дотримуватися маскового режиму і фізичної дистанції у 1,5 м.

Раніше премʼєр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що карантинні обмеження не будуть поширюватися на колективи тих, хто має документ про вакцинацію, відсутність коронавірусу чи перенесену хворобу.

Школи працюватимуть офлайн, якщо 80% педагогів вакциновані проти коронавірусу. Якщо ця норма не дотримана, то школа переходить в онлайн-режим.

При цьому документом про вакцинацію слугуватиме і "жовтий" сертифікат (про отримання першої дози вакцини проти коронавірусу), і "зелений" сертифікат (про проходження повного курсу щеплення обома дозами). 

"Навчальний процес буде продовжено. Там, де вчителі не встигли вакцинуватися, навчання буде відбуватися дистанційно. Садочки працюють. Спеціальні заклади освіти працюють. Молодші класи з 1-го по 4-й навчаються очно… Також набуде чинності наказ МОЗ про обовʼязкову вакцинацію певних категорій професій", – сказав глава уряду 22 вересня.

Станом на ранок 23 вересня в Україні зафіксовано 7866 нових випадків коронавірусної хвороби, це на 1112 випадків більше, ніж напередодні вранці. Жертвами інфекції стали 123 особи.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua