• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Україна веде переговори про постачання вакцин з п'ятьма компаніями, — Степанов

Реклама на dsnews.ua

Україна проводить переговори з п'ятьма фармацевтичними компаніями щодо поставок вакцин від коронавірусної інфекції

Про це заявив міністр охорони здоровʼя Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"У нас є глобальна ініціатива COVAX, за якою ми повинні отримати 8 млн доз вакцин. У нас підписання технічних документів до 7 грудня. Після 7 грудня зможемо одразу сказати, коли будуть перші поставки вакцин", — зазначив міністр.

Глава МОЗ додав, що Україна також веде переговори з різними виробниками вакцин в різних країнах.

"Ми ведемо перемовини з різними компаніями, на різних стадіях підписання документів з усіма провідними компаніями, які виготовляють і розробляють вакцини. Хочу наголосити — у світі немає ще жодної вакцини, яка зареєстрована. Але з усіма компаніями — це Pfizer, Moderna, AstraZeneca, китайська компанія Sinopharm, компанія Johnson & Johnson – з усіма ми ведемо перемовини й знаходимося на різних стадіях підписання договорів", — сказав він.

За словами Степанова, як тільки договори будуть підписані, "коли в нас зʼявляться конкретні дати й конкретні обсяги постачання від різних компаній, ми миттєво всім повідомимо".

"Наша стратегія — максимально диверсифікувати. Повинні вести перемовини з усіма компаніями, які в змозі будуть поставити вакцини на територію України", — додав міністр.

Як повідомляла "ДС", заступник міністра охорони здоровʼя — головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що глобальний механізм COVAX підтвердив виділення Україні вакцини від коронавірусу. Безкоштовно вакцинуватися зможуть 20% українців.

Міністр охорони здоровʼя Максим Степанов заявив, що при вакцинації від коронавірусом в пріоритеті будуть медичні працівники.

    Реклама на dsnews.ua