• USD 27.4
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Українці не знають, як змінити постачальника газу, — дослідження Українського інституту майбутнього

Український інститут майбутнього провів всеукраїнське соціологічне дослідження щодо стану обізнаності населення про можливість зміни газопостачальника

Реклама на dsnews.ua

За результатами цього дослідження 50% громадян не знають, яка компанія є їхнім постачальником газу, повідомляє пресслужба Інституту. Лише 38% опитаних можуть дати відповідь на це питання. Крім того, 10% респондентів мають помешкання, яке не підключене до газопостачання.

При цьому в Інституті відзначили, що з усіх макрорегіонів в цьому питанні значно відрізняється Донбас — там 61% респондентів відповіли, що знають, яка компанія їм постачає газ.

Загалом в Україні 59% опитаних не знає, як змінити постачальника газу, щоб, наприклад, перейти на дешевший тариф або за іншої потреби. Лише кожен п’ятий респондент, тобто 20% – добре обізнані у цьому питані. І майже стільки ж – 18% відповіли, що обізнані поверхнево.

Дослідження було проведено спільно з соціологічною компанією "Нью імідж маркетинг груп" серед 2 400 респондентів по всій території України у період з 18 по 28 вересня 2021 року. Похибка складає не більше 2%.

Як відомо, в червні 2020 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ) прийняла рішення, яким спрощується процедура зміни постачальника газу для побутових споживачів. Зокрема, зміни були внесені в Кодекс газотранспортної системи, Кодекс газорозподільних систем, Правила постачання природного газу та Типовий договір на постачання природного газу побутовим споживачам.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua