• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Українці за рік отримали понад 500 тисяч польських віз

Реклама на dsnews.ua

У 2020 році дипломатичні установи Польщі видали громадянам України 512 339 віз

Про це повідомили в Міністерстві закордонних справ Польщі, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

У порівнянні з 2019 роком кількість виданих Польщею віз громадянам України в минулому році зменшилася на 43,1% (899 605 віз в 2019 році — ред.). Це пов'язано з пандемією коронавірусу, в результаті чого протягом майже двох з половиною місяців — з середини березня до кінця травня — польські консульства в Україні не працювали. У той же час після відновлення роботи консульств при видачі робочих віз пріоритет спочатку надавався особам, які подавали заяви на отримання документів для подальшої роботи в Польщі в аграрному секторі.

У той же час в 2020 році польські консульства відмовили 15 765 громадянами України в отриманні віз, що становить 2,9% від загальної кількості поданих візових анкет.

За даними Головного статистичного управління Польщі, на кінець 2019 року в Польщі перебувало понад 1 300 000 українців. На початку локдауну, у другій половині березня, з Польщі виїхали понад 150 тис. українських трудових мігрантів. Влітку українці почали масово повертатися на роботу в Польщу.

Зазначимо, влада Польщі дозволила трудовим мігрантам з-за меж ЄС, зокрема громадянам України, які на момент локдауну легально перебували в країні, і в подальшому залишатися в країні після завершення дії віз протягом всього періоду пандемії і 30 днів після її завершення. Ця норма працює донині.

Як повідомляла "ДС", 11 січня на польсько-українському прикордонному переході "Гребенне — Рава-Руська" через велику кількість автомобілів виникла довга черга.

    Реклама на dsnews.ua