• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Українців з інвалідністю позбавили черг: Зеленський підписав закон

Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо посилення соціальних гарантій для людей з інвалідністю та дітей з інвалідністю № 1664-ІХ

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Офіс президента України
Реклама на dsnews.ua

Про це передає "ДС" з посиланням на сайт Офісу президента.

Так, згідно з законом, такі люди та особи, що їх супроводжують, мають право на першочергове обслуговування в будь-яких касах, а також на всіх підприємствах, в установах та організаціях, що надають послуги населенню.

Також люди з інвалідністю, котрі їдуть на лікування та мають відповідні документи, особи з інвалідністю І групи та особи, що їх супроводжують, мають право на пріоритетне проходження пунктів пропуску через державний кордон України та контрольних пунктів вʼїзду/виїзду на тимчасово окуповані території (не частіше одного разу на тиждень в один бік).

Крім того, дорослі та діти з інвалідністю зможуть отримати реабілітаційну допомогу коштом адміністративно-господарських санкцій і пені, що надійшли до державного бюджету й використовуються Фондом соціального захисту інвалідів.

Як зазначається, закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, раніше Зеленський підписав закон про підвищення розміру державної соцдопомоги дітям з інвалідністю, які постраждали від вибухонебезпечних предметів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua