• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Українка вперше виграла справу про сімейне насильство в ЄСПЛ

Реклама на dsnews.ua

Українка, багатодітна мати Ірина Левчук стала першою громадянкою нашої країни, яка виграла справу про сімейне насильство в Європейському суді з прав людини

Про це йдеться в повідомленні Українського жіночого фонду, передає "ДС".

Так, мати чотирьох дітей Ірина Левчук боролася за те, щоб виселити зі спільної квартири колишнього чоловіка-агресора і забезпечити право своїх дітей на дитинство без постійних конфліктів і загроз. Однак українські суди апеляційної та касаційної інстанції, стали на бік кривдника. На думку суддів, право на житлоплощу виявилося важливішим права дітей на нормальне життя. Тому жінка вирішила подати позов до ЄСПЛ.

«Це - безперечно нова практика для України. Справа розглядалася Палатою суддів, а не Комітетом, так буває лише у виключних випадках, коли ЄСПЛ хоче започаткувати нову практику або звернути увагу на певну правову проблему. Від подання до ухвалення позитивного рішення минуло всього півтора року – це рекордний за швидкістю результат", — сказала адвокат Наталія Бухта.

Вона зазначила, що заявниця почала звертатися до українських правоохоронних органів зі скаргами на домашнє насильство з 2010 року, однак її спроби захистити свої права і права своїх дітей були марними.

"Маю надію, що рішення у справі Левчук проти України допоможе тисячам українських жінок, що зазнають щоденного насильства, не замовчувати проблему, а шукати захисту, відстоювати свої права і досягати справедливості", — пояснює адвокат.

Як повідомляла "ДС", у Верховній Раді зареєстрований законопроєкт №3908 про збільшення адміністративного покарання за домашнє насильство в сто раз — до 68 000 грн замість 170 грн, які існують сьогодні.

    Реклама на dsnews.ua