• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Українські консули відвідають усіх українських політв'язнів в СІЗО Ростова

Реклама на dsnews.ua

Українські консули мають намір наступного тижня відвідати всіх громадян України, які незаконно утримуються в СІЗО Ростова-на-Дону

Про це повідомив генеральний консул України в Ростові-на-Дону Тарас Малишевський у коментарі "Громадському радіо", передає "ДС".

"Ми відвідаємо наших громадян, які Росією безпідставно звинувачуються у тероризмі, з числа «Алуштинської, Білогородської, 2-ї Бахчисарайської, Красногвардійської груп Хізб ут-Тахрір». А також Олега Приходька з міста Саки, за проукраїнські погляди якого ФСБ сфабрикувала справу про підготовку теракту", — сказав дипломат.

За його словами, крім перевірки умов їх утримання та стану здоровʼя, відгуків про роботу адвокатів (усі 19 увʼязнених ними забезпечені за рахунок державного бюджету України), консули поділяться новинами з батьківщини, принесуть листи від рідних і передадуть кримським татарам привітання з Курбан-байрамом.

"У мене з колегами буде змога розповісти про роботу відновленої в МЗС України Платформи міжнародної адвокації звільнення політв’язнів, наступних кроків органів державної влади, причетних до цього складного процесу. Усім в’язням Генконсульством буде надана матеріальна допомога.

Про результати кожної з наших зустрічей будемо інформувати українські ЗМІ, а більш детально – рідних незаконно ув’язнених громадян України, які, на жаль, через коронавірусні обмеження, введені Федеральною службою виконання покарань РФ, з березня позбавлені можливості побачень», — сказав Малишевський.

Як повідомляла "ДС", міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна не розірвала дипломатичні відносини з Росією, оскільки цей крок ускладнив би процес захисту і звільнення українських політвʼязнів, утримуваних в Росії та на окупованих нею територіях.

    Реклама на dsnews.ua