• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Українські моряки, які майже 5 років провели в лівійській в'язниці, повертаються додому

Реклама на dsnews.ua

До України повертаються чотири члени екіпажу танкера Captain Khayyam, який було затримано в територіальних водах Лівії у лютому 2016 року

Моряки Євген Морар, Володимир Тостоган, Олег Войнеровський та Павло Чайка вже в дорозі додому, інформує "ДС" із посиланням на повідомлення пресслужби Офісу президента.

"Чотирьох українців та інших членів екіпажу танкера Captain Khayyam у грудні 2017 року лівійський суд засудив до п'яти років ув'язнення. Оскільки двоє українських моряків мають проблеми зі здоров'ям, представники України неодноразово порушували перед лівійською стороною питання їхнього звільнення з гуманітарних міркувань", — йдеться у повідомленні, яке було оприлюднено сьогодні, 7 січня.

Президент Володимир Зеленський привітав звільнення українських громадян. Також він подякував за роботу українським дипломатам, Міністерству закордонних справ та іншим відомствам, завдяки яким повернення українців додому стало можливим.

"Українська держава не забуває та не залишає в біді своїх громадян. І ми робимо все можливе, використовуємо всі канали, щоб українці, які хочуть повернутися додому, могли це зробити", – сказав Зеленський.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2016 року двоє українських моряків — членів екіпажу судна Captain Khayyam, заарештованого в березні в Лівії за підозрою в контрабанді нафтопродуктів, — повернулися додому в Україну.

    Реклама на dsnews.ua