• EUR 42.8
  • GBP 49.8

Українські паралімпійці створили сенсацію на Чемпіонаті Європи з плавання

Національна паралімпійська збірна України з плавання в третій раз поспіль виграла командний залік Чемпіонату Європи, який проходив 16-22 травня в португальській Мадейрі

Про це йдеться в повідомленні Національного паралімпійського комітету, передає "ДС".

"Наші спортсмени вибороли 95 медалей, серед яких: 37 золотих, 31 срібних і 27 бронзових нагород, 1 рекорд Європи і чемпіонство в Європі… А оскільки змагання мали характер ще й відритого чемпіонату Європи, українським паралімпійцям тут вдалось вибороти 93 медалі, з яких 33 золотих, 32 срібних та 28 бронзових нагород", — йдеться в повідомленні.

У заключний день змагань українцям вдалося покласти в скарбничку збірної 10 медалей:

Смирнов Віктор – 400 м вільним стилем

Естафета (Божинський Юрій, Трусов Андрій, Дубров Денис, Крипак Максим) - 4х100 вільним стилем

"Бронза":

Паламарчук Сергій – 200 м вільним стилем

Гонтар Анна – 100 м вільним стилем

Гаращенко Кирило – 200 м комплексним плаванням

Стеценко Анна – 200 м комплексним плаванням

У складі команди України — 43 плавця з 13 регіонів країни.

32 спортсмени повертаються додому з медалями. Найбільше нагород для збірної завоював Максим Кріпак. По 7 медалей також виграли Мерешко Єлизавета (4 золота, 2 срібла і 1 бронза), Трусов Андрій (3 золота, 2 срібла та 2 бронзи + рекорд Європи на 50 м батерфляєм), Сербін Михайло (3 золота, 1 срібло і 3 бронзи) .

Також цей чемпіонат Європи дозволить добрати паралімпійські ліцензії на паралімпійські ігри в Токіо. В активі українських плавців вже є 40 паралімпійських ліцензій.

Редактор: Марія Чиренко