• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Український інститут майбутнього презентував дослідження "Домашнє насильство в Україні" (ВІДЕО)

Два мільйони українців стверджують, що стали жертвами жорсткого поводження у побуті

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані соціологічного дослідження, яке провів Український інститут майбутнього (УІМ) спільно з New Image Marketing Group, передає "ДС". 

Зокрема, 7% українців говорять, що самі стикалися з домашнім насильством. У перекладі на абсолютні цифри: близько півтора мільйона дорослих українців говорять, що безпосередньо стикаються з домашнім насильством.

В цілому майже половина (40%) говорить, що в їхньому найближчому оточенні (родичі, друзі, близькі) є домашнє насильство. Але при цьому 48% навіть не збиралося звертатися в поліцію.

Водночас третина (34%) з тих респондентів, які заявляють про відомі їм звернення до поліції за фактом домашнього насильства, стверджують, що поліцейські хоча і відібрали заяву, але ніяких подальших дій не відбулося і насильство продовжилося і ще 19% розповіли, що поліцейські склали протокол, але кривдника не було притягнуто до відповідальності.

22% стверджують, що поліцейські провели бесіду і насильство припинилося, а 16%, що поліцейські склали протокол та кривдника було притягнуто до відповідальності. 

Як зазначається у дослідженні Інституту, основними причинами відсутності звернення до поліції за фактом домашнього насильства респонденти, яким відомі про такі випадки, називали зневіру, що це щось змінить (43%), небажання виносити сімейні проблеми на люди (34%) та страх, що це спричинить ще більше насильство (28%).

Що ж до рецептів, які пропонують українці, то тут немає нічого нового: 48% за посилення криміналізації та третина за покращення профілактики. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua