• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Україну накриє більш заразна хвиля COVID-19: в НАН сказали, звідки "прийде" вірус

Третя хвиля коронавірусу в Україні буде більш важкою через високий ступінь заразности і тяжкості перебігу захворювання від штаму "Дельта" ("індійський" штам). Мутуючий вірус буде поширюватися зі східних областей країни

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в прогнозі Національної академії наук, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу НАНУ.

Відзначається, що штам "Дельта" в 1,6 рази заразніший, ніж штам "Альфа" ("британський"), в 2,26 рази частіше призводить до госпіталізації і в 1,45 рази частіше — до реанімації. У той же час, ефект від вакцин в основному зберігається.

У НАНУ пояснили, що стурбованість українських експертів викликає те, що штам "Дельта" широко поширився в РФ і на його частку припадає чверть випадків зараження коронавірусом. На тлі цього в Росії спостерігається стрімке зростання захворюваності. Найбільші осередки в Москві і Санкт-Петербурзі.

"Загалом, зареєстрована захворюваність у Європі наразі близька до рівня, який фіксується в Україні, а її зростання спостерігається на цей момент у трьох країнах Європи – у РФ, Великій Британії та Португалії, – тоді як у решті країн епідемічна ситуація, як правило, стрімко покращується… Водночас, штам «Дельта» найбільше поширився саме у країнах Європи з найвищими темпами зростання захворюваності: Росії, Португалії та Великій Британії", — повідомили в НАНУ, додавши, що у Великобританії від COVID-19 вакциновано 60% населення.

У НАНУ рекомендують українській владі "розглянути доцільність встановлення додаткового контролю та обмежень щодо міграції між Україною та країнами, в яких стрімко збільшується частка варіанту «Дельта», задля відтермінування поширення цього штаму в Україні".

"З огляду на великі обсяги міграції з РФ, можна очікувати, що нова хвиля поширення COVID-19 може початися зі Сходу України. Час її настання істотно залежить від частки штаму «Дельта» в Україні, яка наразі невідома. При недостатньому контролі міжнародної міграції та недостатніх темпах вакцинації нова хвиля може початися раніше осені", — додали фахівці.

Як повідомляла "ДС", в Москві фіксується найсильніше зростання захворюваності на коронавірус. Влада міста збільшує на 80% потужності для діагностики та лікування пацієнтів з COVID-19.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua