• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Помер співавтор Акта проголошення незалежності України

В Чернівцях 3 грудня у віці 86 років помер співавтор Акта проголошення державної незалежності України Леонтій Сандуляк

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Чернівецька обласна рада, передає "ДС".

"На 87 році життя відійшов у засвіти Леонтій Іванович Сандуляк – перший надзвичайний повноважний посол України в Румунії, співавтор Акта проголошення державної незалежності України, Почесний громадянин міста Чернівці", — йдеться у повідомленні.

Леонтій Сандуляк народився 8 березня 1937 в с. Козиряни (раніше Румунія, зараз — Кельменецький район Чернівецької області). У 1965 році закінчив Чернівецький медичний інститут. Мав ступінь доктора медичних наук, автор 150 наукових праць, спеціалізувався на галузях гістології, ендокринології, екології та валеології.

Також був активним громадсько-політичним діячем. Був одним із засновників Народного Руху України та перший голова його Чернівецької крайової організації, один із засновників Партії зелених України та 1992 р. був обраний її головою. Автор близько 100 публікацій на громадсько-політичні теми та 2-х книг: "Одного відкриття: історія та хроніка", "Не мовчіть і вас почують".

Був нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ ступеня, Подякою Президента від Віктора Ющенка та медаллю "20 років Незалежності України". Лауреат Премії ім. Павла Чубинського (2012 р.). 

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua