• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Університети України можуть припинити готувати наукові кадри, — Рада проректорів

Реклама на dsnews.ua

Рада проректорів з наукової роботи установ вищої освіти виступила проти введення гонорарів членам вчених рад, що призведе до міграції наших випускників

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства освіти і науки, передає "ДС".

Міністерство зазначає, що отримало лист-звернення від Ради проректорів з наукової роботи вищих навчальних закладів та директорів наукових установ.

Вони незадоволені проектами Порядком присудження наукових ступенів і Положенням про акредитацію спеціалізованих вчених рад, розробленими Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти.

Автори листа стверджують, що ці документи передбачають оплату університетами та здобувачами засобів на користь Агентства.

"Для майбутніх докторів наук ця фінансова" петля "становить 126 тис. Грн., Докторів філософії PhD — 60 тис. Грн", — зазначено в листі.

Згідно з розрахунками авторів листа, кожен університет повинен буде щорічно заплатити Агенству до 5 млн грн. Всього в Україні таких університетів близько 150.

"Це неприпустимо !!! Це призведе до міграції наших випускників, які планують вступати до магістратури та аспірантури в інші країни", — вважають автори листа.

Нагадаємо, студенти і школярі в 160 країнах світу не змогли в повній мірі отримувати освіту через карантин по COVID-19.

    Реклама на dsnews.ua