• USD 26.6
  • EUR 31.5
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Пішов із життя відомий український архітектор і художник Флоріан Юр'єв

У суботу, 11 вересня, після тривалої хвороби помер український художник, архітектор і мистецтвознавець Флоріан Юр'єв

Флоріан Юр'єв
Флоріан Юр'єв
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Національного художнього музею України, передає "ДС".

"Це велика втрата для нас усіх, адже Флоріан Юрʼєв був винятковим багатогранним митцем, новатором, чия робота, зокрема, додала на карту Києва одні з найцікавіших прикладів архітектури модернізму, які нині є пам’ятками", — сказано в повідомленні.

У громадській організації "Музей сучасного мистецтва" розповіли, що архітектор помер рано вранці у суботу в колі близьких друзів. Йому було 92 роки.

Юрʼєв відомий українцям, зокрема, за проєктом столичної "літаючої тарілки" — частини будівлі Інституту науково-технічної експертизи та інформації, що розташована на станції метро "Либідська". У жовтні 2020 року "літаюча тарілка" увійшла до реєстру памʼяток архітектури України.

Окрім цього, Юрʼєв був автором радянського герба Києва (з 1969 до 1995 року), архітектором столичного житлового масиву на "Нивках", співавтором памʼятника репресованим художникам на території Академії образотворчого мистецтва і архітектури та наземного павільйону станції метро "Хрещатик". Також митець створював скрипкові музичні інструменти й займався педагогічною діяльністю.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua