• USD 27.8
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

У Bloomberg підрахували, коли закінчиться пандемія COVID-19

При нинішніх темпах вакцинації пандемія коронавірусної інфекції закінчиться не раніше, ніж через 7 років

Коронавірус
Коронавірус
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі видання Bloomberg, передає "ДС".

Видання створило найбільшу базу даних щеплень від коронавірусу, які вже були зроблені у світі на даний час. Всього по світу розійшлися 119 мільйонів доз. Американські вчені, такі як головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі, вважають, що потрібно зробити щеплення 70-85% населення, щоб життя повернулося до норми. Відстеження вакцинації від Bloomberg показало, що деякі країни значно швидше досягають прогресу, ніж інші, ставлячи за мету зробити два уколи 75% своїх мешканців.

Ізраїль на даний час став країною з найвищим рівнем вакцинації у світі. Всього через два місяці він досягне мети, зробивши щеплення 75% населення. США ж зроблять це якраз до новорічної ночі 2022 року (хоча Північна Дакота виконає свою роботу на півроку раніше, ніж Техас).

Зважаючи на те, що вакцинація проходить з багатих країнах Заходу швидше, ніж у світі загалом, знадобиться 7 років, щоб позбутися COVID-19. Це якщо темп імунізації буде таким, як зараз.

Bloomberg пояснює, що його калькулятор вакцинації покликаний дати погляд на речі у перспективі. Він використовує поточні середні дані про проведені щеплення. Це означає, що чим більше уколів буде зроблено, тим більше буде зменшуватися цифра, яка означає час, потрібний для вакцинації 75% населення. Розрахунки будуть мінливими, особливо на початку процесу дистрибуції вакцин. А показники можуть бути викривленими тимчасовими затримками і проблемами.

Наприклад, розрахунок для Нью-Йорка ненадовго зріс до 17 місяців через зимові хуртовини, які заважали деяким групам людей зробити щеплення. Тепер, коли негода минулася, показник повернувся до старого показника на рівні 13 місяців. Схожим чином оцінка вакцинації в Канаді погіршилася на 50% через повідомлення про затримки у постачанні вакцин. Через це оцінки говорять, що Канаді знадобиться більше 10 років, щоб зробити щеплення від COVID-19 75% своїх громадян.

Це може послужити тривожним сигналом для політиків і чиновників в сфері охорони здоровʼя, але не означає, що канадці приречені на десятиліття соціального дистанціювання. Канада уклала контракти на більшу кількість доз на душу населення, ніж будь-яка інша країна. Тож її оцінки будуть зростати.

Темпи вакцинації, швидше за все, пришвидшаться, коли ще більше препаратів стануть доступними. Деякі найбільші у світі виробники медикаментів з Мексики й Індії лише починають свою роботу. Країни уклали більше 100 угод на покупку більше 8,5 мільярдів доз вакцин, про що свідчать дані Bloomberg. Лише третина країн тільки розпочали кампанії з вакцинації.

Нагадаємо, станом на ранок 10 лютого (за київським часом) загальна кількість випадків зараження коронавірусом у світі досягла 106 902 907.

    Реклама на dsnews.ua