• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

У ЦГЗ незадоволені темпами вакцинації дітей від кору

Реклама на dsnews.ua

Кількість українських дітей, щеплених від кору, паротиту та краснухи, становить лише третину від запланованої на цей рік

Про це йдеться у повідомленні Центру громадського здоровʼя Мінздраву, передає "ДС".

За даними ЦГЗ, станом на початок липня лише 37% дітей віком до року отримали щеплення від кору, паротиту та краснухи. Серед дітей шести років — 41%.

"Такий відсоток охоплення щепленнями від кору в Україні є недостатнім, щоб до кінця року сягнути 95%. Згідно з рекомендаціями ВООЗ, якщо достатня кількість людей у країні є вакцинованими (понад 95%), розповсюдження вірусу припиниться. І навпаки, якщо у країні діти та дорослі залишаються нещепленими, це може призвести до розповсюдження вірусу та нових випадків захворювання", — зазначають у центрі.

Цьогоріч на кір в Україні захворіли 245 людей, з них 19 — діти віком до року.

Кір — гостра інфекційна вірусна хвороба. Найчастіше спричиняє ускладнення у дітей до пʼяти років або у дорослих старше 30 років. Серед найсерйозніших – хвороби органів дихання (пневмонія), зору (кератит і увеїт, які можуть спричинити сліпоту), центральної нервової системи (енцефаліт). У вагітних можуть статися викидні або передчасні пологи.

"Найкращий захист від кору — імунізація живою комбінованою вакциною для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи (КПК). Вона зумовлює надійний і тривалий імунітет, а також попереджує розвиток тяжких форм недуги та ускладнень", — наголосили у ЦГЗ.

Як повідомляла "ДС", у ЦГЗ вже попереджали, що відмова від планової вакцинації загрожує українцям спалахами інфекційних хвороб.

    Реклама на dsnews.ua