• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

У ЦГЗ розповіли, коли з'являється імунітет після вакцинації від COVID-19

Антитіла, що захищають людину від коронавірусної інфекції, з'являються у неї після вакцинації на 22-25 день

Антитіла після вакцинації з'являються на 22-25 день
Антитіла після вакцинації з'являються на 22-25 день
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив гендиректор Центру громадського здоров'я Роман Родина, передає "ДС" з посиланням на "Громадське радіо".

"У нас є дані доказових журналів наукових, в яких доведено, що антитіла починають працювати десь на 22-25 день після вакцинації. Це означає, що організм не миттєво напрацьовує імунітет, йому для цього треба мінімум три тижні", — сказав він.

Експерт пояснив, що напрацювання імунітету — це досить тривалий процес, який відрізняється в залежності від вакцини. Як приклад він навів зараження коронавірусом головного санлікаря України Віктора Ляшка, яке відбулося через 13 днів після вакцинації.

За словами Родина, людина може вакцинуватися вже зараженею, або підхопити коронавірус на перший або другий день після вакцинації.

"Це не означає, що вона захворіла внаслідок вакцинації, це означає, що збіглося з вакцинацією і організм не напрацював той імунітет, який захистить цю людину від захворювання", — пояснив він.

Нагадаємо, станом на 14 березня, за даними Міністерства охорони здоров'я, в чергу на вакцинацію в Україні записалися майже 250 тисяч осіб. Це попередній запис, який не означає, що вакцинувати будуть саме в такому порядку.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua