• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

У Дніпрі пікетували кінофестиваль за підтримки УПЦ МП (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua
Активісти пікетували міжнародний кінофестиваль "Кіноасамблея на Дніпрі", який проходить за підтримки УПЦ МП (Російської православної церкви в Україні)

Мітинг пройшов напередодні ввечері, 30 січня, передає "ДС" з посиланням на Радіо Свобода.

У Будинком спілок зібралися кілька десятків мітингувальників з плакатами "Ні російському світу!" І "Свободу в'язням Кремля". Серед присутніх були ветерани бойових дій на Донбасі, волонтери, батьки загиблих військових і представники громадських організацій.

За словами однієї з учасниць пікету Людмили Кострюковой, їх обурило те, що серед усіх фільмів десять - вироблені в Росії, в той час як український тільки один.

"Є хороші українські фільми, наприклад,"Міф" про учасника АТО - відомому оперному співакові. Але вони не запропоновані для перегляду. Перед початком була провокація: нас не пропускали в будівлю якісь "титушки". Тільки тому, що ми говоримо українською мовою. Мова як ідентифікатор", - пояснила вона.

Зазначається, що один з фільмів називається "Герой імперії". Як повідомили організатори кінофестивалю, фільми програми - поза політикою. Разом з тим, серед представлених фільмів є вироблені в Білорусі, Грузії, Сербії, Вірменії, Азербайджану, Росії та України.

"Ми не для цього тут зібралися. Ми зараз говоримо про кіно, про режисерів, це художники. Ми не говоримо про війну, тому що війна - це тема, яка у всіх болить", - заявив протоєрей УПЦ (МП) Ігор Собко.

Деякі з активістів змогли потрапити в глядацький зал, залишивши плакати за дверима. Вони пояснили, що хочуть проконтролювати, чи не містять фільми проросійську пропаганду. Після початку фестивалю вони виконали гімн України.

У той же час інші мітингувальники не пропускали в будівлю частину глядачів. У поліції зазначили, що акція була мирною.

    Реклама на dsnews.ua