• USD 27.7
  • EUR 33.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Гаазі представили звіт про порушення прав людини в Криму: що в документі

Реклама на dsnews.ua
У Гаазі представили звіт про порушення прав людини у контексті нав'язування російського громадянства в окупованому Криму

Експертна зустріч щодо звіту відбулася в Посольстві України в Нідерландах, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

Зазначається, що документ підготували фахівці Правової ініціативи відкритого суспільства. У звіті йдеться, зокрема, про правові наслідки нав'язування громадянства, дискримінації кримських татар і українців у Криму.

Як зазначив посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов, деякі порушення дійсно вражають, зокрема, особи, засуджені за українським законодавством автоматично стали засудженими в Росії.

В ході зустрічі мова йшла про насильство, позбавлення волі, зникнення людей і жорстокому поводженні на території анексованого Криму, зокрема на прикладі справ Кольченко і Сенцова.

Також мова йшла про паспортизацію осіб, які перебувають на тимчасово окупованих територіях на сході України, як окремому елементі відповідних процесів окупації регіону з використанням інституту громадянства, що також йде в розріз з Мінськими домовленостями. Суттєву увагу приділено усиновлення українських дітей, а також питання примусового громадянства як частини проекту "культурного стирання і розмивання української ідентичності".

Крім того, експерти Правової ініціативи відкритого суспільства (Open Society Justice Initiative) назвали важливою юридичною перемогою для України рішення суду ООН про можливості застосування двох конвенцій про боротьбу з фінансуванням тероризму і про заборону всіх форм расової дискримінації.

У зустрічі взяли участь заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов, перший заступник представника Президента України в АРК Дарія Свиридова, старший радник з правових питань у сфері рівності і громадянства Правової ініціативи відкритого суспільства Лора Бінгем, адвокат, експерт Регіонального центру прав людини Сергій Заєць. Модерував дискусію Роман Романов, директор Програми "Права людини і правосуддя" МФ "Відродження".

    Реклама на dsnews.ua