• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У Гарварді вручили Шнобелівську премію за намагнічених тарганів і температуру мошонки

Реклама на dsnews.ua
У Гарвардському університеті пройшла 29-я церемонія вручення Шнобелівської премії

Дана премія присуджується найбільш абсурдним науковим відкриттям року, інформує "ДС" з посиланням на ВВС.

У номінації "Біологія" перемогла міжнародна група дослідників з Сінгапуру, Китаю, Австралії, Польщі, США та Болгарії. Вони з'ясували, що намагнічені мертві таргани довше зберігають магнітні властивості, ніж живі.

Шнобелівську премію в номінації "Фізика" отримали двоє вчених з Тайваню за дослідження про те, чому вомбати випорожнюються кубиками. Це друга премія вчених - першу вони отримали у 2015 році за дослідження тривалості сечовипускання ссавців.

Премією в номінації "Медицина" італійського вченого нагородили за дослідження, довела, що піца, приготована в Італії, знижує ризик смерті від раку органів травлення.

У номінації "Медична освіта" комітет відзначив роботу про те, як навчати студентів-медиків за допомогою звуків для тренування собак, наприклад цокання мовою.

Премію в номінації "Анатомія" вручили групі французьких дослідників за вивчення "температурної асиметрії мошонки у оголених і одягнених чоловіків". Вчені з'ясували, що у одягнених чоловіків ліве яєчко тепліше правого. Дослідження проводилося на французьких почтальонах.

У номінації "Хімія" перемогу здобув японський учений, який вважав, що п'ятирічна дитина щодня виділяє приблизно пів-літра слини. Дослідження проводилося на власних дітях вченого.

Лауреатом премії в номінації "Інженерна справа" став іранський вчений, який запатентував апарат для зміни підгузників.

Премія в номінації "Економіка" дісталася нідерландським вченим за дослідження про те, банкноти якої країни найкраще переносять хвороботворні бактерії - перемогла Румунія.

Лауреатами премії миру стали вчені з Великобританії і Сінгапуру, спробували виміряти задоволення від чухання зудящего місця.

У номінації "Психологія" відзначили німецького вченого, який досліджував кореляцію між вставленою в рот ручкою і рівнем щастя.

Премію вручає журнал "Аннали неймовірних досліджень". Вченим вручили 10 трлн зімбабвійських доларів часів гіперінфляції в країні (0,4 долара США) і диплом.

Переможців нагороджують справжні нобелівські лауреати. В цьому році це були Ерік Маскін, в 2007 році отримав "Нобеля" з економіки, Річ Робертс (1993, медицина і фізіологія) і Джером Фрідман (1990, фізика).

    Реклама на dsnews.ua