• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

У Держспоживслужбі Києва заявили, що супермаркети можуть продавати будь-які товари, але є умови

Реклама на dsnews.ua

Під час локдауну в Україні з 8 по 24 січня включно супермаркети можуть продавати будь-які товари, але для цього необхідно дотримуватися певних умов

Про це в коментарі РБК-Україна розповів глава Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан, передає "ДС".

За його словами, додаткові обмеження не стосуються продуктових магазинів, які можуть приймати відвідувачів із урахуванням чинних санітарних заходів. Що стосується роботи супермаркетів, то є деякі умови.

"Всі (товари, — ред.) продавати дозволяється. За умови, що 60% торгових площ зайнято продуктами харчування, лікарськими засобами, медичними виробами, засобами гігієни, зв'язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням або засобами захисту рослин", — зазначив Рубан.

У той же час, що стосується роботи магазинів, які спеціалізуються на інших групах товарів, дозволяється їх продаж тільки з адресною доставкою замовлень, без прийому відвідувачів. Це стосується, наприклад, і великих господарських гіпермаркетів, які під час весняного локдауну намагалися обійти заборону на роботу за рахунок торгівлі, серед іншого, продуктами харчування.

Нагадаємо, з ранку магазини "Епіцентр" були відкриті. Продукти харчування в них купувалися вільно, а інші товари відпускалися за наступною схемою: продавці виписували накладну на товар і друкували документ, де вказували "онлайн замовлення". Сам же товар оплачувався вже на касі. Після обіду магазини раптово закрили. Ймовірно, причиною стало те, що робота "Епіцентру", тоді як у звичайних магазинах затягнули стрічками групу "заборонених" товарів, наприклад, шкарпетки і батарейки, є порушенням і спричинила за собою скандал у соцмережах.

    Реклама на dsnews.ua