• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Харкові біля Меморіалу жертвам Голодомору відбулися зіткнення

Реклама на dsnews.ua

Сьогодні, 28 листопада, біля Меморіального комплексу жертвам Голодомору в Харкові сталися сутички між активістами патріотичних організацій і людьми, які охороняють "Фельдман екопарк", після спроби встановити щити, що нагадують про Голодомор

Про це йдеться в повідомленні Kharkiv Today, передає "ДС".

Лідер Харківського відділення Національного корпусу Костянтин Немічев повідомив, що активістам намагалися перешкодити "спортсмени, які охороняли паркан і букви".

Активістам все ж вдалося встановити щити з написом Голодомор з прізвищами організаторів геноциду.

"Тема Голодомору і памʼяті про цю страшну трагедію є дуже чутливою на сьогодні. На Харківщині немає поховань і Меморіал памʼяті жертв Голодомору поки єдине упорядковане місце памʼяті в області", — повідомили в Нацкорпусі.

Місце події контролює поліція. У той же час в поліції повідомили, що заходи із вшанування памʼяті жертв Голодомору в Харкові і області пройшли без порушень правопорядку.

В Україні сьогодні, 28 листопада, відзначають День памʼяті жертв голодоморів. О 16:00 відбулася хвилина мовчання, після чого по всій Україні починається акція "Запали свічку". Памʼятна дата щорічно припадає на четверту суботу листопада.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів виділити кошти на добудову комплексу Національного музею Голодомору-геноциду в Києві. Кошти будуть виділені вже 30 листопада.

Крім того, глава держави Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська вшанували памʼять жертв голодоморів в Україні.

    Реклама на dsnews.ua