• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

В історичній частині Києва заборонять будівництво висоток і будинків підвищеної поверховості

Реклама на dsnews.ua
У столиці розробляють проект зонування міста

В історичному центрі Києві буде заборонено будівництво висотних будівель. Дану норму містить проект Зонінгу центральної планувальної зони міста. Як повідомляє "ДС", про це розповів керівник розробників документа - начальник комунальної організації "Інститут Генерального плану міста Києва" Сергій Броневицький.

"Ми пропонуємо заборонити будівництво висотних споруд та будинків підвищеної поверховості в історичному центрі. А в історичних ареалах - обмежити висоту не вище історичної забудови. Ми бачимо Київ здоровим і комфортним", - підкреслив Броневицький.

За його словами, Зонінг міста необхідний, щоб конкретизувати розвиток Києва згідно з новим Генеральним планом, який чітко визначає нові мікрорайони комплексної житлової забудови, зелені зони, транспортні магістралі і лінії швидкісного транспорту.

"Обидва документи зроблять планування забудови прозорим і контрольованим. Новий Генплан стане містобудівної конституцією Києва. План зонування (Зонінг) розробляється на його основі і конкретизує Генплан. У ньому територія Києва поділяється на квартали і мікрорайони, в кожному кварталі визначена чисельність населення, що проживає постійно; висота; функціональне призначення та інше", - зазначив Броневицький.

Він підкреслив, що з допомогою Генплану та зонування будуть ліквідовані корупційні схеми відведення земель, що дозволить припинити хаотичну забудову Києва і поява скандальних об'єктів.

Також припиниться ущільнення кварталів. Будівництво буде перенесено на вільні території. Застарілий житлофонд планується комплексно реконструювати.

Читайте також:

Зараз проходять громадські слухання проекту Зонінгу міста. Кияни можуть залишити письмові пропозиції, які пізніше будуть розглянуті розробниками.

    Реклама на dsnews.ua