• USD 27.4
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

У КМДА поскаржилися, що Мінкульт ігнорує запити щодо історичних пам'яток

З 2018 року до першого кварталу 2021 року Департамент охорони культурної спадщини КМДА подав на розгляд Міністерства культури та інформаційної політики 1509 пам’яток та щойно виявлених об’єктів

Київ
Київ
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Київської міської держадміністрації, передає "ДС".

За її даними, за цей час у Мінкульті ухвалили рішення лише щодо 23 обʼєктів: 21 — занесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, два — визнали такими, що не підлягають занесенню.

"Серед поданих до Мінкультури об’єктів орієнтовно 1000-1100 саме історичних будинків та садиб, на кшталт нещодавно знесеного будинку Уткіна. Інша частина — пам’ятники, монументи та могили. Цікаво, що частина об’єктів із цього переліку отримала статуси пам’яток у радянські часи за рішеннями місцевої ради, коли вона ще мала відповідні повноваження. Проте Мінкультури досі не внесло ці пам’ятки до Держреєстру", — заявив директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк.

За його словами, якщо за 2018 і 2019 роки до Держреєстру потрапив хоча б 21 об’єкт, то протягом 2020-го в департаменті так і не побачили жодного відповідного наказу Міністерства культури.

Як наголосив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський, зволікання Мінкульту із занесенням історичних будинків до Державного реєстру створює пряму загрозу їхнього знищення.

"Часто посадовці Мінкультури нарікають на прогалини в пам’яткоохоронному законодавстві, які, за їхніми словами, не дають повною мірою захищати пам’ятки. При цьому нічого не заважає центральному органу охорони культурної спадщини виконувати свою функцію — надавати статуси пам’ятки та хоча б у такий спосіб зберігати об’єкти від знищення", — каже він.

Мондриївський нагадав, що ще у 2018 році Департамент охорони культурної спадщини розробив і передав до Верховної Ради проєкт закону №8202, що передбачав збільшення штрафів за руйнацію пам’яток, можливість примусового викупу пам’ятки в комунальну власність тощо. Законопроєкт того ж року був ухвалений у першому читанні.

"Проте Мінкультури вже третій рік начебто доопрацьовує його", — зауважив Мондриївський.

Він також додав, що Департамент щорічно надсилає до Мінкультури листи з проханням надати належним чином завірені копії ухвалених наказів. Відповіді від міністерства на ці листи так і не надходять.

Як писала "ДС", Міністерство культури планує визнати Гостиний двір у Києві памʼяткою національного значення.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua