• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

У Києві активісти вимагали повернути Гостиний двір у власність громади

В українській столиці відбулася акція небайдужих громадян біля Гостиного двору з вимогою повернути його громаді Києва

Акція протесту в Києві
Акція протесту в Києві
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні на сторінці "За відновлення Гостиного двору" в Facebook, передає "ДС".

"Де план робіт по ревіталізації Гостиного Двору?! Кияни втрачають терпіння. У самому історичному центрі вини недіючого уряду — величезна руїна, пам'ятник корупції і нездатності української держави. Кияни сьогодні позбавлені права самостійно врятувати Гостинний (пам'ятка національного значення) від руйнування, тому що уряд віддав цю будівлю рейдерам, які зараз її руйнують. Чому досі Гостинний двір зайнятий рейдерами?! " — взазначається на сторінці.

Під час акції зазначалося, що через бюрократичну тяганину центральних органів влади затягується поновлення Гостиного двору, тоді як київська міська влада давно могла б відреставрувати пам'ятник.

"Вимагаємо: 1. Прогнати рейдерів з державної власності. 2. Негайно розпочати процес відновлення Гостиного, надати проєктну документацію і розпочати роботи. 3. Сприяти створенню в Гостиному дворі громадського простору — центру самоврядування киян, а також музейних, освітніх і культурних установ», — відзначається у вимогах на сторінці події.

Зазначимо, у четвер відбулася акція під Міністерством культури, учасники якої оголосили безстрокову акцію з вимогою до Кабінету міністрів повернути Гостинний двір у комунальну власність Києва заради порятунку пам'ятника від руйнування.

Нагадаємо, раніше міністр культури Олександр Ткаченко звернувся до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням передати Гостинний двір на баланс Мінкультури та створити на його базі Музей сучасного мистецтва і культурний хаб.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua