• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

У Києві відкриється інтерактивний "Музей науки"

Восени Мала академія наук України відкриє в Києві перший інтерактивний простір "Музей науки". Тут можна буде покататися на велосипеді з квадратними колесами, відправитися в космічну подорож, побачити двометрову голограму і 60-кілограмовий кристал, скласти з атомів сіль і воду в доповненої реальності, дізнатися, як влаштований організм людини. У загальній складності на відвідувачів чекають понад 120 інтерактивних експонатів та інсталяцій.

Реклама на dsnews.ua

Проект відкривається в ревитализированном павільйоні "Наука" на ВДНГ. Побудована в 1958-му для проведення наукових виставок, сьогодні простір знову відкриває свої двері всім, кому цікаво, як влаштований світ.

"Музей науки" створений Малою академією наук України у колаборації з агентством Gres Todorchuk за підтримки Міністерства освіти і науки України. Над айдентикой проекту працювало агентство Fedoriv, архітектуру павільйону створювала команда MONO Architects.

Над експозицією, яка складається з семи блоків, працювали команди з України, Канади, США, Польщі та Швеції. Тут, зокрема, представлена виставка "Дивна матерія" канадського Ontario Science Center, одного з найвідоміших наукових і дослідних центрів світу. Виставки "Великі винаходи", "Людина", "Акустика" і "Оптика" розроблено спеціально для "Музею науки" польською компанією Strong Interactions, команда якої працювала над створенням знаменитого Центру науки "Коперник" у Варшаві. А один з ключових експонатів приїхав в Київ з Музею математики в Нью-Йорку. Це трицикл з квадратними колесами, таких у світі всього чотири.

Концепцію проекту організатори описують одним словом — "спектр". Спектр наук, відкриттів і вражень: від запуску блискавки в котушці Тесли і управління роборукой до можливості побачити власний голос, потрапити всередину гігантської раковини і дзеркальний тунель з оптичною ілюзією. Окрема зона буде присвячена українським вченим. А самим великим інтерактивним експонатом стане скляна стеля, який змінює колір, коли відвідувачі вводять на планшетах правильні відповіді на запитання з області науки.

"У Малій академії наук навчаються понад 150 000 дітей з усієї України. За останні півтора року наші юні науковці виграли 80 нагород у найбільших міжнародних наукових олімпіадах та конкурсах. Велика амбіція МАНУ — виховати нову плеяду українських фахівців і повернути Україну на мапу провідних наукових країн світу. Інтерактивне простір — ще один наш крок до популяризації науки. Частина експозиції мобільний. В наших планах експонувати її в інших містах і, нарешті, створити такі музеї по всій країні. В "Музеї науки" ми намагаємося, насамперед, зацікавити, оживити бездушні терміни з підручників, перетворивши їх в об'єкти та інсталяції, показуємо, як формули і закони працюють в повсякденному житті. А всіх юних відвідувачів, які хочуть знати більше, відразу запрошуємо в тематичні гуртки на поглиблене вивчення тієї чи іншої науки", — розповів директор МАНУ Оксен Лісовий.

Під час карантину в просторі передбачені посилені заходи безпеки, рекомендовані МОЗ, а саме: вхід в масках, обмеження кількості відвідувачів за рахунок попередньої купівлі квитків з фіксованим часом, дезінфекція інтерактивних елементів експонатів та інших поверхонь.

    Реклама на dsnews.ua