• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

У Києві поговорили про виклики сфери освіти під час воєнного стану

В офісіі агенції "Інтерфакс-Україна" провели пресконференцію на тему "Нові підходи підготовки кадрів для бізнесу, навчальні кейси, і виклики в освіті під час воєнного стану"

Реклама на dsnews.ua

Організатором заходу виступив Національний авіаційний університет, який є одним із найбільших авіаційних закладів вищої освіти у світі, передає "ДС".

Модератором був телеведучий-блогер, заслужений журналіст України Сергій Дойко.

Голова комісії із реорганізації Національного авіаційного університету (НАУ), виконувач обов’язків ректора НАУ Володимир Шульга зазначив, що команду і, взагалі, ті процеси, які були запущені з метою реорганізації, очолює віцепрем’єр-міністр України Михайло Федоров. А всі інші – тільки члени команди, які виконують певні завдання.

Володимир Шульга
Володимир Шульга

"Завдання було дуже простим, оскільки довгий час в структурі НАУ фактично існувало два заклади в системі підготовки авіаційних спеціалістів. Це безпосередньо сам НАУ і льотна академія у місті Кропивницькому, яку всі знають зараз як льотну академію НАУ, то було прийнято логічне рішення розділити два заклади. Причому це було і неодноразові звернення колективу льотної академії з Кропивницького, були рішення обласної цивільної адміністрації і, а також існує логіка процесу", — заявив Шульга.

Він назвав таке рішення "логічно правильним".

"Ми зараз проходимо процедуру. Таку інвентаризацію за взагалі 32 роки незалежності України ніхто ніколи не проводив, тому що одна справа просто взяти бухгалтерські відомості, облік і переписати, знаєте, з однієї сторінки на іншу. Інша справа, коли повністю зробити аналіз юридичний, в тому числі перерахувати кожен комп’ютер, кожну одиницю майна, яка є, кожну будівлю, кожну земельну ділянку", — розповівів виконувач обов'язків ректора НАУ.

Шульга зауважив про зміни демографічної ситуації в Україні.

В Україні, за його словами, "дуже багато закладів вищої освіти", і щодо них є питання, "як бюджетувати такі установи, "звідки брати гроші".

Науковець вважає дії з оптимізації мережі актуальними, нагальними і "не просто діями з оптимізації".

"Я повністю підтримую команду міністерства освіти і науки в тому, що це повинні бути дії із якості освіти, тому що якість освіти – це найголовніший чинник, для будь-якого роботодавця в Україні не потрібні неякісні, нефахові працівники. І ці спеціалісти, якщо зараз, умовно кажучи, авіаційна галузь, вона знаходиться на етапі паузи, то з закінченням війни в Україні, звичайно, всій цій галузі буде надано додаткового імпульсу, і тому тут перспективи дуже великі", — заявив Володимир Шульга.

Тимчасова виконувачка обов’язків декана юридичного факультету НАУ Ірина Сопілко каже, що факультет виходить на новий рівень — співпраці безпосередньо бізнесу і освіти.

"У нас розроблений стратегічний план розвитку факультету, в якому безпосередньо вже розписані перші кроки. Це перші кроки для удосконалення наших навчальних планів, наших освітніх програм", — розповіла Сопілко.

За її словами, вже цього вересня університет запускає новітню освітню програму — IT-право.

"Оскільки всі знають, що IT-сфера зараз, як ніколи, потребує нових кадрів. Безпосередньо в такій колаборації — освіта і бізнес, коли наші стейкхолдери, роботодавці є одними із розробників навчальних планів, освітніх програм. Тобто ми вже готуємо конкретних спеціалістів під конкретну сферу І саме така програма дасть певний успіх і майбутнє працевлаштування наших випускників", — розповіла Сопілко.

Ірина Сопілко
Ірина Сопілко

Радник департаменту стратегії Вищого органу аудиту Польщі, експерт програми ЄС із питань державного управління в Україні Пьотр Кульпа назвав Національний авіаційний університет "перлиною" системи освіти України.

Пьотр Кульпа
Пьотр Кульпа

Президент Національного експертно-будівельного альянсу України, співвласник експертної організації в сфері будівництва "Проексп" Віктор Лещинський наголошує, що організація давно працює із університетом.

"Наша команда експортує і проєктує в тому числі аеропорти України, їхню реконструкцію, злітно-посадкові смуги", — розповів він.

Віктор Лещинський
Віктор Лещинський

Фахівці для цього, наголошує Лещинський, завжди залучаються із НАУ — вони є "безцінними" не лише для економіки України.

Такі фахівці, додає бізнесмен, долучаються для реалізації великих інфраструктурних об’єктів і в інших країнах світу. 

Лещинський назвав серед викликів для освіти епідемію коронавірусу, економічну кризу, а також російську агресію.

За словами президента Національного експертно-будівельного альянсу, для подолання таких викликів необхідні зміни законодавства та діджиталізація освіти.

Віктор Лещинський впевнений, що університет багато має нових фішок, які дуже будуть корисні бізнесу.

Адвокат, представник ТОВ "Файєр Поінт" Олександра Парамонова наголошує на складності входження у робочий процес будь-якому теоретику.

Олександра Парамонова
Олександра Парамонова

"До нас приходять люди з червоними дипломами і дійсно хочуть працювати. Але проблема в тому, що теорія і практика – це зовсім різні речі. Інколи людина, яка має червоний диплом, просто не розуміє, чого від неї хочуть", — розповіла адвокат.

Парамонова наголосила на необхідності впровадження ідеї дуальної освіти — коли теоретичні знання людина здобуває з викладачем в університеті, і паралельно практичні знання вона здобуває безпосередньо на тому підприємстві, де вона хоче працювати, або за аналогічним фахом. 

Представциця підприємства наголощує, що "Файєр Поінт" безпосередньо працює з державою у оборонній сфері, та найбільшою проблемою все одно залишається відсутність кадрів.

"Дуже багато людей, які працюють на підприємстві, приходили і просто, навіть маючи вищу технічну або юридичну освіту, вони повністю перевчалися за тим фахом роботи, який нам потрібен", — говорить Парамонова.

За її словами, Україна "змушена наздоганяти технічний прогрес", оскільки за проходить лічені роки ті випробування, які інші країни проходили десятиліттями.

Консультант ТОВ "Global Solutions Group" Галина Єрко переконана у важливості надання освіти безпосередньо у громаді — від дитячого садочку до вступу до університету.

    Реклама на dsnews.ua