• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

У Києві пройшов VII Retail & Development Business Summit 2019

Реклама на dsnews.ua
5 грудня в КВЦ "Парковий" відбувся VII Retail & Development Business Summit 2019 - міжнародний захід індустрії рітейлу та девелопменту

Організатором виступила Асоціація рітейлерів України, профільне об'єднання провідних гравців ринку роздрібної торгівлі і комерційної нерухомості.

У програмі бізнес-сесій взяли участь 26 ТОП-спікерів українського та закордонного ринків. А учасниками Самміту стали близько 500 гостей, серед яких власники і топ-менеджмент компаній рітейл-сфери, торговельної нерухомості, інвестиційного та банківського секторів.

"Виклики: яким буде рітейл в Україні і в світі 2025" - саме так звучала головна тема саміту в цьому році. В межах 7 бізнес-сесій спікери говорили про: трансформацію рітейлу і торгових центрів, як продавати швидко і ефективно, синергію продажу онлайн і офлайн, досвід міжнародних рітейлерів, фуд-холи та фуд-корти, а також ТРЦ України в епоху змін.

В Сесії №1 "Погляд в майбутнє. Як трансформуються рітейл і торгові центри" виступили запрошені гості з-за кордону - Гастон Гайтан, засновник Theleisureway, і Сердар Ерсой, Chief Operations Officer в DeFacto, а також Дмитро Андрієвський, комерційний директор SystemGroup. Зокрема, Сердар Ерсой розповів про конкуренцію між онлайн та оффлайн магазинами, а також поділився досвідом першого розумного магазину DeFacto, і Туреччини в цілому. А Дмитро Андрієвський у своєму виступі зробив акценти на омниканальности, технологіях для споживачів і рітейлерів і тренді самообслуговування.

В Сесії №2 під назвою "Технології в ритейлі. Як продавати швидко і ефективно. 1 частина" зійшлися Станіслав Григоренко, співвласник SmartBot.studio, Олексій Щербатенко, керуючий партнер, SmartTender.biz і Михайло Горфункель, директор за спеціальними проектами, GLORY Global Solutions. Станіслав Григоренко розповів про майбутнє чат-ботів в ритейлі і як впроваджувати зміни за допомогою програми. Олексій Щербатенко аналізував, як штучний інтелект допомагає визначати ймовірність перемоги в торгах і демонстрував кейси закупівель "Епіцентр К", METRO і Comfy.

Про "Синергія онлайн та офлайн. Інсайти від лідерів" говорили спікери в рамках Сесії №3. Максим Гаврюшин, операційний директор Budhouse Group під час виступу зачепив тему "Рітейл: апокаліпсис або ренесанс", зазначив, що "немає системної проблеми в ритейлі, є індивідуальні проблеми рітейлерів", розповів про інтереси покоління Z, еволюції торговельної нерухомості. А також розвіював міфи. Зокрема, що онлайн-торгівля замінить фізичні магазини. "Якщо фізичні магазини пішли в минуле, ніж тоді провідні онлайн-гравці вкладають мільярди доларів у свою фізичну присутність? Amazon купив мережу за $ 14 млрд Whole Foods планує відкрити 3000 Amazon Go магазинів. 1000 магазинів у день планує відкривати китайська онлайн-рітейлер JD. Як виглядає Amazon в 2019 році? Це онлайн-гравець. Whole Foods, Amazon Go, Amazon Fresh Pickup, Amazon Books ... - це все вже реальність 2019 року. Amazon більше не є онлайн-гравцем, він переходить в оффлайн. І це відбувається не тільки з Amazon", - зазначив Максим Гаврюшин.

Максим Скирда, менеджер з розвитку бізнесу FONDY, говорив про вплив тривалості шляху покупця на процес покупки, а також основні перешкоди на цьому шляху. Продовжив тему Олексій Князєв, керуючий партнер Watcom Group, співзасновник Shopster, який також зробив акцент на оцінці каналів комунікації та їх вплив на відвідуваність, розповідаючи про кейсі IKEA.

Завершенням Сесії №3 стала панельна дискусія за участю Андрія Логвина, співзасновника та генерального директора Kasta, Сергія Бадритдинова, генерального директора ТОВ "Інтертоп-Україна" та Максима Гаврюшина. Модератором виступила Катерина Венжик - українська економічна журналістка, керівник спецпроектів Liga.net.

"Досвід міжнародних рітейлерів". Так називалася Сесія №4. В рамках теми з презентаціями виступили: Олексій Панасенко, заступник генерального директора з операційної діяльності ТОВ "НОВУС україна" і Марина Томаш, радник, керівник напрямку податкового консалтингу та бухгалтерського обліку, ADER HABER. Далі до спікерів приєдналися Сердар Ерсой, Chief Operations Officer DeFacto і Юрій Петренко, партнер і адвокат ADER HABER, щоб провести панельну дискусію і обговорити актуальні питання українських компаній за кордоном та міжнародних компаній на ринку України.

Сесія №5 "Технології в ритейлі. Як продавати швидко і ефективно. 2 частина" об'єднала виступу Андрія Сука, заступника генерального директора Meest, який говорив про поштово-логістичних рішеннях в ритейлі; Анатолія Авдєєва, керівника розвитку бізнесу в Moneyveo, темою виступу якого стали тенденції кредитування; і Сергія Гермашева, CEO PICSELL, з темою виступу "Трансформація мерчандайзингу в епоху AI / Computer Vision".

В Сесії №6 "Фуд-холи та фуд-корти. Новий погляд на їжу" у панельній дискусії зійшлися Роман Тугашев, засновник проектів Ulichnaya Eda і Бухта Food Station, Дмитро Погребицький, співзасновник Pesto Cafe і Геннадій Медведєв, ресторатор, автор проектів ресторанів Star Burger, ресторану Grill do Brasil / співвласник мережі локшини-барів Noodle Doodle, акціонер мережі ресторанів Сушія і Будда-Бар. Модератором стала Ольга Насонова, директор Ресторанного консалтингу. Спікери прийшли до угоди, що сьогодні цілі фуд-закладів виходять за рамки смачної їжі, пропонуючи відвідувачам також розваги і емоції. Будуть розвиватися фуд-холи в Україні? Однозначно так вважає Роман Тугашев: "Це світовий тренд. Куди б Ви не поїхали, в будь-якій країні світу, європейської столиці, скрізь є фуд-холи. Тому що людям сьогодні потрібен інтертеймент. Людей потрібно дивувати. Їм недостатньо було прийти і поїсти. Вони хочуть шоу, спілкування з шеф-кухарями, з рестораторами, вони бажають отримати саму "тусовку", яку дає фуд-хол. Спікер також підкреслив, що фуд-хол - це 50% про емоції.

Завершила бізнес-частина саміту Сесія №7 "ТРЦ України в епоху змін: Мегамолл, реконцепції, перспективи регіонів". В рамках теми з презентаціями виступили: Олександр Фіалка, партнер Retail & Development Advisor, співзасновник Асоціації рітейлерів України; Олександр Оверчук, директор ТРЦ " Злата Плаза; і Дарина Кухаренко, комерційний директор А Development.

Після офіційної частини спікерів та гостей чекав вечірній фуршет з показом одягу від титульного партнера заходу "VOVK" і живою музикою у виконанні кавер-бенду. Учасники RDBSummit 2019 могли відпочити після насиченого дня і поспілкуватися в неформальній обстановці без краваток.

    Реклама на dsnews.ua