• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У Києві відбулася акція пам'яті журналіста Гонгадзе (ФОТО)

У Києві у четвер, 16 вересня, в Іллінському парку відбулася акція пам'яті, присвячена вбитому журналістові Георгію Гонгадзе. У заході взяли участь колеги та друзі покійного — всього кілька десятків людей

Учасниця заходу з фотографією Георгія Гонгадзе
Учасниця заходу з фотографією Георгія Гонгадзе
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні УНІАН, передає "ДС".

Учасники заходу звернулися до української влади із закликом ефективно та прозоро розслідувати вбивство Гонгадзе й знайти замовників цього злочину. Крім того, активісти зазначили, що кількість злочинів проти журналістів в Україні з 2000 року продовжує збільшуватися.

Акція пам'яті Гонгадзе
Акція пам'яті Гонгадзе

Зокрема, однією із найрезонансніших справ є вбивство у липні 2016 року в Києві журналіста Павла Шеремета, а також жорстоке побиття у травні 2019 року у Черкасах журналіста Вадима Комарова, який згодом помер.

"Ці та інші справи – лише найяскравіші свідчення масштабної і тривожної тенденції. Оскільки Україна є незалежною демократичною країною, де цінують свободу слова й безпеку громадян, зокрема тих, хто бореться за правду, журналісти не мають зазнавати утисків, нападів і ставати жертвами вбивств, а справи проти виконавців та замовників мають бути розслідувані", – підкреслюють автори звернення.

Вони вимагають від української влади забезпечити прозоре розслідування цих справ, встановити та назвати замовників убивств.

Крім того, правозахисні та медійні організації також закликають захищати діяльність журналістів, виконати вимоги Комітету міністрів Ради Європи, які передбачають налагодження неупередженої та ефективної роботи правоохоронних органів і судової системи, та вживати системних заходів, необхідних для захисту права громадян на достовірну та неупереджену інформацію.

У заході взяли участь колеги та друзі вбитого журналіста
У заході взяли участь колеги та друзі вбитого журналіста

Нагадаємо, засновник інтернет-видання "Українська правда" Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі під Таращею Київської області виявили тіло без голови, яке, за висновками експертів, могло належати журналісту. Останки черепа, які за заявою Генпрокуратури належать Гонгадзе, було знайдено 2009 року на Київщині.

15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві Гонгадзе трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС України — Валерія Костенка, Миколу Протасова і Олександра Поповича. Суд позбавив їх волі на строк від 12 до 13 років.

У січні 2013 року до довічного увʼязнення за вбивство журналіста було засуджено колишнього начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС, генерала Олексія Пукача.

Журналіста поховали 22 березня 2016 року в Києві на території церкви Миколи Набережного.

Замовники вбивства досі не встановлені.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua