• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Києві створять ще один притулок для жінок, з яких знущаються чоловіки

У Києві планують створити ще один притулок для жінок, які постраждали від домашнього насильства

У столиці з'явиться ще один притулок для жінок, які постраждали від домашнього насильства
У столиці з'явиться ще один притулок для жінок, які постраждали від домашнього насильства
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда, передає "ДС".

За її словами, створення нового притулку має розв’язати проблему тих, хто після 10-денного перебування в кімнатах кризового реагування не зміг вирішити питання з подальшим проживанням.

"Коли відкрили перші "кризові кімнати", ми фактично вирішили проблему з відселенням постраждалих від кривдників. Але виникла нова проблема – не всім вистачає 10 днів, щоб визначитися з тим, що робити далі, куди йти. Притулок же дає можливість проживання до півроку. За цей час можна отримати всю необхідну юридичну і психологічну допомогу, знайти роботу, житло", — розповіла Хонда.

Приміщення для притулку вже знайшли, триває процес його передачі на баланс Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству, після чого там розпочнуть ремонт. Район не називають задля безпеки.

Марина Хонда також додала, що протягом минулого місяця поліція зафіксувала 1 314 звернень щодо домашнього насильства. До міської служби "Телефон довіри" звернулося 365 осіб — 299 жінок і 66 чоловіків.

Послугами кімнат кризового реагування (тимчасове безпечне перебування) скористалися вісім жінок і троє дітей. Усього ж від початку року зафіксували 2 818 звернень щодо домашнього насильства до поліції та 821 — до служби "Телефон довіри".

Заступниця голови КМДА нагадала, що постраждалі можуть звернутися телефоном на муніципальну гарячу лінію "15-00" або особисто до Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству (вул. Іллєнка, 20). Працівники центру нададуть усю необхідну інформацію та допомогу. Також треба звертатися до поліції за телефоном "102".

Як писала "ДС", Кабінет міністрів України затвердив державну програму запобігання та протидії домашньому насильству на 2021-2025 роки.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua