• USD 27.4
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

У Криму міліє Білогірське водосховище

У Білогірському водосховищі на території анексованого Росією Криму почав знижуватися рівень води

Рівень води опустився значно нижче смуги прибою
Рівень води опустився значно нижче смуги прибою
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в публікації видання "Крим.Реалії", передає "ДС".

Раніше окупаційна влада відновила спуск води з цього водосховища на потреби південно-східного Криму.

Станом на початок травня, рівень води опустився значно нижче смуги прибою. Це сталося за два тижні,що минули з початку спуску води з водосховища.

"Води з Білогірського водосховища спускають більше, ніж туди надходить, відповідно рівень став помітно падати. І це тільки початок. Влітку цей процес відбуватиметься набагато швидше, а це означає, що запаси корисного обʼєму води можуть вичерпатися ще швидше, ніж торік", — розповів активіст громадського руху "Вільний Крим" Решад Меметов.

На річці Біюк-Карасу нижче греблі Білогірського водосховища демонтували земляну дамбу, споруджену торік підрозділами російських трубопровідних військ.

Обʼєм води в кримських водоймищах зараз значно менший, ніж спостерігався станом на 1 травня 2020 року.

"До початку травня загальний сумарний обʼєм води у водосховищах, розташованих в руслах річок, склав 85,801 млн кубічних метрів, що на 24,411 млн кубічних метрів більше, ніж місяць тому, але на 8,979 млн кубічних метрів менше, ніж станом на 1 травня 2020 року", – повідомили в кримському Гідрометцентрі.

Як писала "ДС", в окупованих Ялті та Алушті на курортний сезон, що наближається, може не вистачити води, її планують подавати за графіком.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua