• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

У Криму запас води практично вичерпаний, — еколог

Реклама на dsnews.ua

Російська "влада" тимчасово окупованого українського Криму практично вичерпала запаси питної води, сформовані на півострові природними стоками

Про це заявив еколог Михайло Яцюк, заступник директора з наукової роботи Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук (НААН), передає "ДС" з посиланням на DW.

За словами експерта, поки що ситуація з водою в Криму трохи стабілізувалася, що пов'язано з опадами в регіоні. Однак, дощів випало недостатньо, щоб наповнити джерела, зазначив Яцюк.

"Північно-Кримський канал не працює, водосховища не наповнюються і вже перетворилися в деградаційні екологічні об'єкти. Через глобальне потепління не наповнюються місцеві річки та озера, які формуються стоками", — сказав він.

Експерт НААН вказав, що, за прогнозами синоптиків, в Криму буде тепла і безсніжна зима, а значить опади і талий сніг не зможуть наповнити водойми на окупованому півострові.

Постпред президента в АР Крим Таміла Ташева в свою чергу зазначила, що прісної води для потреб кримчан цілком достатньо, але дефіцит виникає через водні потреби російських військових баз і промислових об'єктів.

Як писала "ДС", до Верховної Ради подано законопроєкт, який передбачає заборону відновлення водопостачання в окупований Крим до відновлення суверенітету України над півостровом.

    Реклама на dsnews.ua